Program KB „Nastartujte se“ má nové vítěze

Třetí ročník grantového programu Komerční banky Nastartujte se zná své letošní vítěze. 

Odborná porota vyhodnotila jako nejlepší projekt Skinners. Jde o unikátní kombinaci boty a ponožky vyznačující se skladností, antibakteriální úpravou a širokým spektrem využití. 

Na druhém místě se umístil projekt DataFromSky, zabývající se analýzou dopravy z leteckých videí a predikcí dopravních nehod. Bronzovou příčku obsadila společnost Spindo, která pomáhá s reklamou a propagací malým regionálním obchodníkům. Cenu veřejnosti získal projekt „ZDRAVIJEZIVOT.cz“. Jde o  projekt zaměřený na možnosti financování zrakové a dentální péče, která není hrazena z veřejného zdravotního pojištění, a veterinárních zákroků.

Níže vám přinášíme zajímavé názory letošních vítězů programu Nastartujte se. Celé rozhovory je možné si přečíst na www.nastartujtese.cz v sekci blogy.

Cena odborné poroty, 1. místo: Petr Procházka, Skinners

Jak by znělo vaše doporučení pro mladé lidi, kteří chtějí začít podnikat?

Pokud již mají nějaký nápad na projekt, který má potenciál, nebát se a jít to zkusit. Hlavně to neodkládat. Dnes má mladý člověk, zvlášť na vysoké škole, pro start vlastního podnikání perfektní podmínky. Nemusí totiž ještě řešit odvody státu, splátky hypotéky či zajištění rodiny. Čím je starší, tím více závazků na něj začne doléhat.

Těm, kteří nápad ještě nemají, bych vzkázal, ať jsou otevření vůči okolí, zkoušejí nové věci, práce, zážitky… Hlavně ať nesedí doma a nepřemílají, že ten nápad nemají. On totiž stejně přichází ve chvíli, kdy to člověk nejméně čeká. 

Cena odborné poroty, 2. místo: David Herman, DataFromSky

Proč jste se rozhodli přihlásit do projektu Nastartujte se?

Projekt DataFromSky jsme od začátku vyvíjeli s cílem uchytit se na zahraničních trzích, kam nadále směřujeme většinu našeho úsilí. Soutěž Nastartujte se nám přišla jako zajímavá příležitost, jak se zviditelnit v České republice a zvýšit povědomí o tom, kdo jsme a co děláme.

Můžete stručně popsat váš projekt?

DataFromSky je software, který dokáže z leteckých videí automaticky detekovat a sledovat pohybující se objekty. Tato videa jsou nejčastěji získávána pomocí dronů. Hlavní aplikací je monitorování dopravních účastníků, kdy software dokáže o každém účastníku provozu extrahovat informace, jako jsou rychlost, zrychlení, dráha, čas potřebný k projetí daného úseku atd. Díky tomu dokážeme vyhodnotit, po jaké trajektorii vozidla nejčastěji jezdí, jaká je davová dynamika, vypočítat kapacitu křižovatky, detekovat nebezpečné situace atd.

Cena odborné poroty, 3. místo: Martin Jiránek, Spindo

Máte nějaký návrh na zlepšení podnikatelského prostředí v ČR?

Mám jich desítky. Avšak jeden cítím nejpalčivěji. Jako občané jsme za poslední desítky let přestali cítit ekonomický patriotismus. Řetězce nás postupně naučily vnímat pouze cenu produktu a akční slevy. Díky tomu stále jednodušeji likvidují v cenové válce malé firmy. Jestli se my, Češi, nenaučíme opět nakupovat v místních firmách, aby naše české firmy postupně vyrostly, vytvořily další pracovní místa, investovaly atd., budeme stále jen ekonomický ocásek bohatých států západní Evropy.

Co si myslíte, že lidi od vlastního podnikání nejvíce odrazuje?

To, že se mladým lidem ukazují především negativa podnikání a pozitiva „jistého zaměstnání“. A že se mladí nevedou k podnikání již na škole. Větší setkávání se s podnikatelskou sférou je až na vysoké škole, a to je často pozdě.

Cena veřejnosti: Martin Karbusický, ZDRAVIJEZIVOT.cz

Na základě čeho jste se rozhodli přihlásit do projektu Nastartujte se?

Je to jedinečná příležitost jak zviditelnit náš projekt. Je velice obtížné a finančně náročné dostat nový nápad do povědomí lidí. Nastartujte se je ideální komunikační kanál k prezentaci velkému počtu lidí.

Kde jste bral motivaci k vašemu projektu?

Byla to snaha o finančně dostupnější zdravotní nebo veterinární péči, která není hrazená zdravotními pojišťovnami. Jednoduše umožnit všem pacientům nebo zvířatům kvalitní ošetření, které je vázáno přímými doplatky tak, aby si jej mohl finančně dovolit každý. 

PR článek

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.