Rychlá nebankovní půjčka je řešením pro začínající podnikatele

Mnoho lidí s dobrým nápadem dělí od podnikatelského úspěchu nedostatek peněz. Pro většinu oborů podnikání je potřeba mít nějakou částku do začátku a je nutné počítat s tím, že první měsíce možná nebudou ziskové. Kde ale začínající podnikatel bez výdělků sežene peníze, když mu banka nepůjčí?

Získání peněz od banky je pro začínající podnikatele problematické. K tomu, aby byla žádost o půjčku úspěšná, je zapotřebí:

  • dobrý podnikatelský plán, který banku přesvědčí o úspěchu nápadu,
  • platný průkaz totožnosti,
  • výpis z živnostenského rejstříku,
  • daňové přiznání (alternativně výpis z podnikatelského či osobního účtu).

Banky posuzují každou žádost individuálně a jejich verdikt je bohužel často záporný. Začínající podnikatelé však nemusí věšet hlavu, protože v dnešní době půjčuje peníze i mnoho nebankovních společností. Takové půjčky s sebou nenesou žádné velké riziko, pokud si umíte zodpovědně vybrat poskytovatele.

Nebuďte bláhoví, solidní firma nepůjčí úplně každému

Na českém trhu se pohybuje celá řada nebankovních společností půjčujících částky různé výše. Každopádně je potřeba zmínit, že pokud firma nabízí zapůjčení desítky tisíc bez jakýchkoliv omezení, je to trochu podezřelé. Solidní firma vám napoprvé obvykle nepůjčí desetitisíce a nejspíš bude chtít i potvrzení příjmu, aby měla doklad, že budete schopní splácet. Poskytovatelé půjček to nedělají pouze kvůli sobě, snaží se tím zároveň chránit zákazníky, kteří by se kvůli neschopnosti splácení mohli dostat do vážných finančních problémů. Jestliže na splácení nemáte, prostě si nepůjčujte.

Oproti bankám hraje roli především rychlost

Byrokracie je sice oproti bankám minimální, ale hlavní síla nebankovních společností spočívá ještě v něčem jiném. Kouzlem je především neuvěřitelná rychlost. Není výjimkou, že SMS půjčka vám zajistí peníze na účtu do 15 minut od schválení. Přesně takovou expresní rychlost zaručuje společnost CreditOn. Ta je ideálním příkladem férové nebankovní společnosti, která nepůjčí úplně každému.

Nečekejte statisícové částky

Solidní nebankovní firmy obvykle nepůjčují statisíce, pro takové částky by bylo potřeba klienty daleko podrobněji prověřovat – a od toho jsou tady banky. CreditOn poskytuje půjčky do výše 20 000 Kč, od nových klientů vyžaduje doložení příjmů, avšak neptá se na účel použití peněz. První půjčky do 8 000 Kč navíc dává klientům zcela zdarma. Splatnost v délce 1 – 30 dní si volí každý klient sám tak, aby stihl částku bez problémů splatit.

Hitem poslední doby je finská půjčka

CreditOn se zaměřuje na finské půjčky, které by se daly popsat také termínem mikropůjčka. Jedná se o zapůjčení malé částky peněz na krátkou dobu. I pár tisíc však většině lidí bohatě postačí na to, aby se dostali z největších problémů. Domácnosti potrápí například rozbitý spotřebič před výplatou, podnikateli se také může stát, že mu chybí pár tisíc. Obrovskou výhodou je právě to, že finská půjčka je vyřízená rychle a peníze dostanete prakticky obratem. U CreditOn se o ni dá zažádat i o víkendu, a dokonce k tomu není potřeba ani připojení k internetu. Zašlete jednu SMS zprávu a je hotovo.

Vyřízení je možné z domova

Půjčky od nebankovních společností jsou vhodné opravdu pro každého, kdo je zvládne splácet. Vzhledem k tomu, že se dají zařídit přes internet či SMS zprávou, není potřeba nikam chodit. Peníze přijdou na účet a klient poskytovatele peněz za celou dobu ani osobně nevidí. Z toho důvodu je zřejmé, že poctivá nebankovní společnost si nedovolí půjčit úplně každému. Bylo by to pro ni příliš rizikové.

Jednoduché pravidlo tedy spočívá v tom, abyste se vyhýbali společnostem, které půjčují každému bez záruky, že daný člověk má finance na splacení půjčky. Jinak není žádný důvod, proč se neobrátit na nebankovní společnost. Je to rychlejší než v bance a nikdo se vás na nic neptá.

Diskuze k článku

Přidat komentář
donlabuznik Také jsem si pro rozjezd podnikání vzal nebankovní půjčku. Důležité však je mít vše propočítané a koukat pořádně na to, abychom získali co nejnižší úrok. Já ke srovnání použil web https://www.bezvamoney.cz/nebankovni-pujcky/ , který mi nebankovní půjčky krásně srovnal, takže jsem přesně vědět, která z nich pro mě bude ta nejvýhodnější.
13.12.2018 23:53 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.