S konsolidací půjček dostanete své splátky pod kontrolu

V současné době je finanční trh doslova přesycen úvěrovými produkty. Pokud však máte na krku několik půjček, a tím pádem nemáte už ani přehled v tom, co vůbec splácíte, zaujme vás konsolidace závazků. Podmínky se samozřejmě liší v závislosti na tom, u jaké bankovní či nebankovní společnosti o konsolidaci žádáte. V následujících řádcích vám prozradíme, na co byste si měli dávat pozor.

Jestliže jste si začali uvědomovat, že je přijatelnější platit pouze jednu splátku namísto tří anebo čtyř, konsolidace půjček vás nadchne, neboť slouží ke sloučení všech vašich závazků, ať už bankovních či nebankovních.

Platí se za konsolidaci půjček?

Sloučit do jednoho se dají v podstatě jakékoliv úvěry, ať už je to bankovní či nebankovní půjčka, spotřebitelský úvěr, nebo kreditní karta. Poskytovatelé si většinou neúčtují žádné poplatky za zřízení konsolidace, ovšem dané pravidlo neplatí u všech. Podmínky se u jednotlivých firem liší, a proto je nezbytné si vždy řádně přečíst smlouvu a podmínky. Zatímco někde nezaplatíte ani korunu, jinde musíte uhradit určité procento z celkové částky, kterou chcete konsolidovat.

Půjčíte si i nad rámec

Sice už máte nějaké půjčky, které musíte splácet, nicméně při konsolidaci je možné požádat si o nějakou částku navíc. Počítejte však s tím, že se vám prodlouží doba splatnosti a celková částka, kterou v podstatě na půjčkách a úrocích zaplatíte. Vskutku je nezbytné se ještě více zadlužovat?

Společnost, u níž si požádáte o konsolidaci půjček, si vás nejprve prověří, zda splácíte včas a pravidelně. Jestliže nejste schopni splácet, možnost sloučení půjček se vám ztratí před očima jako pára nad hrncem. Pro poskytovatele daného produktu je totiž důležité, abyste byli spolehliví.

Ještě si dejte pozor na to, že nebankovní firmy musí mít licenci, což stanovila nová novela zákona, a tím zredukovala počet nebankovních poskytovatelů na finančním trhu. Licence pro nebankovní poskytovatele spotřebitelského úvěru uděluje Česká národní banka.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.