S outsourcingem IT k vyšší výkonnosti vaší firmy

Vzít si správu a provoz celé infrastruktury IT pod svá křídla, nebo využít outsourcingu IT? Jde o dilema s mnoha proměnnými, ve finále ale jde o výběr mezi nadstandardní péči o firemní informační technologie a hraní si na vlastním rybníčku.

Proč je výhodnější externí správa sítě než vlastní zaměstnanec?

Pokud ve své firmě zaměstnáte na správu informačních technologií vlastního člověka, máte ho pod kontrolou a víte, co od něj očekávat. On je navíc obeznámený s tím, jak to ve firmě chodí, co a jak se používá. Možná si myslíte, že si díky tomu lépe poradí s výzvami a problémy, které IT na denní bázi přináší. Externí správa sítě má však spoustu jiných výhod.

Outsourcing IT služeb není drahý, vyplatí se vám

V první řadě jde o větší odbornost. Vlastní zaměstnanec či zaměstnanci nikdy nemohou dosáhnout takové specializace, jako mají jednotliví členové mnohem početnějšího týmu externí společnosti. Druhý velmi důležitý důvod představuje úspora nákladů. Té dosáhnete jednak uvolněním interních zdrojů, a především pak vyšší efektivností IT, které je navázané na další firemní procesy. S lépe fungujícími informačními technologiemi se stane celá firma výkonnější.

Outsourcing IT vám přinese koncepční řešení, které nebude pouze záplatovat vzniklé problémy, ale bude směřovat k vybudování efektivní informační strategie.

Od instalace operačních systémů až po ochranu dat

Mezi konkrétní úkoly, které vám outsourcing IT služeb pomůže řešit, se řadí správa počítačů a celé firemní sítě, od instalace, přes údržbu až po řešení náhlých problémů a bezpečnost. Vaše citlivá data budou chráněná a pravidelně zálohovaná, veškerý software se dočká pravidelných aktualizací. Spolehnout se můžete také na nonstop uživatelskou podporu, kdykoliv vám něco přestane fungovat nebo se vyskytne jiná potíž, můžete se ozvat a očekávat okamžitou reakci.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.