Se správou firemní sítě už si nemusíte lámat hlavu

Firemní data patří mezi nejcitlivější údaje a jejich únik patří mezi noční můry každého majitele prosperující firmy. Ochrana firemních dat by měla patřit mezi vaše priority. Pokud se v těchto záležitostech nevyznáte a raději se věnujete svému podnikání, svěřte správu sítě do rukou odborníků. Ušetříte čas i peníze.

Co všechno patří do počítačové sítě?

Počítačová síť tvoří páteř téměř každé menší i větší firmy. Běžně vedle sebe v kancelářích funguje několik počítačů, tiskáren, telefonů, router na wi-fi síť a možná i pár scannerů nebo dokonce fax. Všechny jednotlivé elementy sítě musí být propojeny, aby fungovaly správně a byly vzájemně kompatibilní.

Stejně tak počítače musí byt vybaveny moderním softwarem, který si poradí s nároky kancelářské práce, a účinným antivirem odchytávajícím hrozby hrozící vašim datům. E-shopům se hodí i vlastní server. Ten byste měli nainstalovat a nakonfigurovat. Pokud si na to sami netroufáte, nezbývá vám než zaměstnat IT specialistu nebo si objednat externí správu sítě.

Externí správa sítě vás vyjde nejlevněji

Při externí správě sítě ušetříte za vybavení a na náborový inzerát na IT specialistu můžete klidně zapomenout. Server si jednoduše pronajmete u specializované firmy, která se zároveň postará o jeho provoz a údržbu. Na přání také zajistí správu celé vaší počítačové sítě. Ta zajištuje jak pravidelný monitoring stavu všech zařízení, tak jejich případnou údržbu. Jakmile se některé zařízení porouchá, přijede servisní technik a dá vše do pořádku. Nepotřebujete tak vlastní chlazené prostory na provoz serveru, ani IT oddělení.

Nedejte příležitost hackerům

Pokud si pronajmete server u Casablancy, získáte nejmodernější softwarovou úroveň ochrany svých dat. Jejich firewallová databáze se neustále aktualizuje a obnovuje seznamy potenciálních hrozeb, před kterými vaše data střeží. Celé datancetrum je navíc pod kontrolou bezpečnostních kamer a dovnitř se dostanete pouze na evidenční elektronický čip. Vaše firemní údaje tak budou v naprostém bezpečí.

Externí správa sítě patří mezi služby, které si může dopřát i vaše firma. Vyjde vás na zlomek toho, na co by vás vyšlo vybavení vlastní serverovny a zřízení celého IT oddělení. Při delegace správy sítě se můžete plně věnovat svému podnikání a spolehnout se na bezchybný chod veškerých výpočetních zařízení.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.