Spořicí účty myslí na vaše zadní vrátka

Fakt, že by měl mít každý vytvořenou dostatečnou finanční rezervu, je obecně známý. Vyhnete se tak nepříjemnému řešení situace, kdy neodkladně potřebujete peněžní prostředky a nemáte kde brát. Z toho důvodu se doporučuje mít založený spořicí účet, jenž bude představovat váš záchranný kruh.

Spořicí účet a jeho výhody

Proč jsou spořicí účty  tolik oblíbené? Hlavní výhoda spočívá v neomezené dostupnosti finančních prostředků. A navíc s nimi můžete nakládat dle svých potřeb, neplatí zde žádná omezení. Záleží pouze na vás, jak dlouho a kolik budete měsíčně spořit. Dalším nesporným bonusem je založení a vedení spořicího účtu zcela zdarma. To samé platí i pro příchozí a odchozí platby. A v neposlední řadě tento účet nabízí výhodnou úrokovou sazbu, která v Bance CREDITAS dosahuje 2 % ročně u vkladů do 1,5 milionu korun. Vyšší vklad banka úročí sazbou 1,1 % p. a.

Založení účtu zvládne každý

Nabízejí se hned 3 způsoby, jak spořicí účet založit. Nejjednodušší cestou je založení účtu online, kdy vše zvládnete z pohodlí domova. Ještě snadnější to mají klienti, kteří mají u dané banky vedený účet běžný. Stačí se pouze přihlásit do internetového bankovnictví a založit zde spořicí účet. Poslední variantou je osobní návštěva jedné z 32 poboček, kterou vám banka zpříjemní výběrovou kávou nebo čajem.

Kolik naspoříte?

Jak jsme již zmínili, záleží pouze na vašem rozhodnutí, jak dlouho, kolik a jak pravidelně budete spořit. K přibližné představě, jakou částku si při zvolených podmínkách naspoříte, využijte online kalkulačku. Pro výpočet stačí zadat prvotní vklad, měsíčně spořenou částku a délku spoření. Obratem se dozvíte konečnou naspořenou částku včetně úroků a po odečtení 15% daně, kterou za vás banka sama odvede. Rovněž si můžete prohlédnout detailní výpočet potenciálního spoření.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.