Studium MBA vás posune v kariéře i v podnikání

O studijním programu MBA jste už pravděpodobně někdy slyšeli. Jedná se o formu vzdělání, která k nám přišla k zahraničí. Její význam se ale v ČR stupňuje. Před několika lety tuto třípísmennou zkratku znal málokdo, dnes vám může zajistit lepší pracovní uplatnění, vyšší platové ohodnocení, nebo úspěchy v podnikání.

Vystudování titulu MBA má dva pozitivní důsledky. Za prvé se dozvíte spoustu nových informací, které mají praktické využití. Za druhé tím dáte všem lidem okolo najevo, že se nebojíte investovat peníze a čas do svého vzdělání. A co si budeme nalhávat, všichni zaměstnavatelé mají rádi aktivní pracovníky. MBA vám tedy pomůže jak při podnikání, tak i v případě, kdy jste zaměstnancem.

Hlavně si správně vyberte školu

MBA je tzv. postgraduální forma studia. Není počítáno za vysokoškolské vzdělání a musíte si ho sami zaplatit. V ČR působí mnoho institucí, které nabízí studium MBA česky a dálkovou formou. Nabídky se však od sebe poměrně liší. Většina škol vás bude lákat na MBA online, ovšem budou vyžadovat osobní docházku na několik celodenních lekcí. Nabídnou vám nejrůznější zaměření a možná vás i přesvědčí, že vlastně dostanete speciální cenu. Skutečně tomu ale máte věřit?

Jde to i za čtyři měsíce a pár desítek tisíc korun

Trochu jinak lze MBA vystudovat na OBEI – Oxford Business Education Institute. U nich probíhá celé studium skutečně online, bez jakýchkoliv osobních setkání. Díky tomu si mohou dovolit nabídnout nižší cenu, ve srovnání s jinými školami až o desítky tisíc korun. Všechno si navíc přizpůsobíte sami sobě. Průměrná doba studia činí 10 měsíců, ale jsou i borci, co vystudovali za čtyři. Získáte tedy titul MBA levně a s minimem starostí ohledně výuky. OBEI vás ani nebude nutit vybírat si jednu specializaci, jejich MBA online se skládá z devíti povinných modulů, po jejichž absolvování budete mít komplexní přehled.

Zvažujete, zda by se vám titul MBA hodil? Doporučovaný je jak podnikatelům, tak zaměstnancům středního a vyššího managementu. Podívejte se pro více informací přímo na http://www.obei.cz/studium-mba/.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Karel85 Mám to stejně jako to vidí Tomáš. Vyučující předmětů MBA mají většinou dlouholetou praxi v oboru a dokážou předat studentům opravdu zajímavé a důležité informace, které se jim budou hodit v práci. Díval jsem se třeba na učitelé na CEMI https://www.cemi.cz/lektori/ a jsou to prostě lidi z oboru.
25.7.2018 09:16 | Odpovědět
RobinHud Tomáši, jděte do toho, ale počítejte s tím, že praxe zabere čas a na učení už se vám moc nebude chtít. Vím to z vlastní zkušenosti, také mohu doporučit: https://vsprace.cz/mba-prace což dost pomáhá mě. Protože dokopat se ještě večer do učení už je výkon...
13.7.2018 12:51 | Odpovědět
Tomáš2365 MBA studium je velice zajímavé, jelikož se celkem dost liší od typického učení v ČR, je především založeno na praxi. Právě přemýšlím, že bych se přeci jenom šel učit a t sem: http://www.ustavprava.cz :) Ale ještě uvidíme, jak to dopadne.
31.3.2018 17:39 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.