Kdo může pomoci se založením s.r.o. na Slovensku?

Jaké jsou "správné" důvody a čas pro založení firmy? Pokud chcete znát odpověď na tento dotaz, musíte se zeptat, kde bude vaše firma za pět let? To byste jako budoucí majitel a klíčový pracovník měl vědět, kde za několik let vidíte v podstatě sám sebe. Teprve s tímto zjištěním můžete přehodnotit své osobní cíle a přání. Poté se nejlépe naplní vaše vlastní vize a budoucí společnost bude mít poměrně reálnou šanci uspět.

Důležité informace, které vás přesvědčí

Pro rozhodnutí vstoupit do podnikatelského prostředí potřebujete i dostatečné informace, které vám pomohou poznat výhody tohoto světa. V současné době se jedná o nejvýhodnější způsob podnikání se společností s ručením omezeným, neboť v této oblasti hraje důležitou úlohu několik významných faktorů, které vám jsou právě prezentovány.

Založenie s.r.o. je výhodné, pokud očekáváte vyšší obraty a určitá rizika, a také v případě, že se jedná o růst a vybudování firmy, která má na trhu určitý název a hodnotu. Případně, když si již předem plánujete její budoucí prodej.

Proces zakládání

Důležité je si uvědomit, že samotný způsob založení s.r.o. není pro podnikatele jako osobu jednoduchý. Pro svépomocné založení potřebujete mnohem více financí a samozřejmě čas i trpělivost. Odhadovaný prostor na vznik společnosti až po samotný zápis do obchodního rejstříku je 2 až 3 týdny. Toto je asi první důvod, proč začít co nejdříve. Ideální datum k zahájení nové společnosti je vždy leden nového roku. V předstihu byste si mohli začít tento proces plánovat, datum zapsání je však na vašem rozhodnutí.

Daňová licence a jeho zrušení

Daňová licence je výrazným prvkem, který podnik ovlivňuje určitým způsobem. Je to minimální daň z příjmů, která se v současné době stává předmětem jednání parlamentu na Slovensku. V roce 2017 a za daňové období končící v roce 2018 by daňové licence měly platit naposledy. O rozdílném placení daňových licencí, které budou vyšší než daňová povinnost, bude možné v budoucnu snížit daňovou povinnost, která překročí částku této daňové licence, která by se potenciálně mohla uplatnit v daném roce.

Věk majitele společnosti

Pokud nemáte dostatek vstupního kapitálu, je nejlepší založit firmu v době, kdy jste mladší, bezdětný a případně single. Historek o dítěti, které otec zná jen z fotografií je více než dost, a opět lze říci, že se jedná nejen o vlastníky firem, ale také o zaměstnance. V tomto případě mohou být výhodou virtuální kanceláře, jež odráží minimální administrativní povinnosti.

Výhoda profesionálů

Abyste mohli zjednodušit celý proces, který je plný dalších průniků a komplikací, měli byste využít nabídky portálu, který se tímto zabývá již dlouhá léta. Specialista vám v průběhu několika dnů nabídne vlastní sídlo společnosti a založení s.r.o. jen za 244 €. Nechejte si poradit, protože podnikání samo o sobě vyžaduje vytrvalost, odpovědnost, široké spektrum vědění a schopnost řešit rizika. Nečekejte na impuls, ale jednejte hned. Pasivita v podnikání není dobrým předpokladem úspěchu, tak ji odložte a uskutečněte si své sny.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.