Trápí vás nedostatek času?

V dnešní době se lidé velmi často potýkají s nedostatkem času. Dá se říct, že kdo není v neustálém poklusu a stíhá všechny povinnosti, ani není in. Lidé si totiž o takovém člověku myslí, že nežije dostatečně zajímavým životem. Zajímá vás, jak proti nedostatku času bojovat?

Vnímání času záleží na vašem věku

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč je vlastně nedostatek času tak palčivým problémem? Když se nad tím totiž zamyslíte, tak průměrná délka lidského života se neustále zvyšuje. A i díky tomu lidé ve vyspělých zemích mají vůbec nejvíce volného času za celou historii lidstva.

TIP: Změňte svůj životní přístup a zažijte fascinující proměnu. Přihlaste se na nejkomplexnější výcvik technik osobního rozvoje v České republice Posilovna mysli.

V průběhu našeho života vnímáme čas odlišně. V dětství se náš čas vleče. Týden je dlouhý, Vánoce jsou opravdu daleko a jediné prázdniny uplynou rychlostí blesku. Postupem času získáváme pocit, že náš volný čas neustále ubývá. Jakmile se vrátíme z vysněné dovolené u moře, už začínáme přemýšlet nad vánočními svátky. A jakmile se dostaneme do důchodového věku, subjektivní vnímání času ještě více zrychlí. V tomto věku mají senioři často pocit, že jim den utekl mezi prsty.

Jak můžete rychlost času regulovat

Věděli jste, že rychlost času můžete vědomě i podvědomě regulovat? Určitě jste se s tím už někdy setkali. V situacích, kdy jste plně ponořeni do práce, plynutí času prakticky nevnímáte. Tento stav se označuje jako FLOW. Vytržení z práce přitom většinou nastává až v okamžiku, kdy se člověk podívá na hodiny. Najednou je překvapený, že už uplynulo tolik času.

Ke zpomalení vnímání času dochází v případech, kdy vám hrozí nebezpečí. Často se stává, že účastníci dopravní nehody jsou často schopni do detailů si vybavit vteřiny bezprostředně před nárazem. Vědomě lze přitom čas zpomalit při vysoké koncentraci. Ta je často vidět na tvářích některých sportovců – třeba tenistů nebo boxerů.

Tipy, jak hospodařit s časem

Svůj čas byste vždy měli umět rozvrhnout mezi klíčové činnosti. Zkuste si sami sepsat odpovědi na několik otázek. Zeptejte se sami sebe, kolik času věnujete svým blízkým, co je pro vás v životě důležité, jak jste v životě spokojení nebo třeba co pro vás čas znamená. Rovněž myslete na to, že je důležité věnovat i potřebné množství času pro péči o své zdraví a osobní klid.

Naučte se velké množství užitečných technik pro svůj osobní rozvoj na kurzu Posilovna mysli.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.