Úspěch malých firem tkví v rychlosti a flexibilitě

Bezkontaktní karty nám umožňují rychle zaplatit nákup a bezkontaktní klíčky od auta nám odemknou dveře, i když máme plné ruce. Vše v duchu usnadnění a zrychlení užívání, automaticky a bez nutnosti stisknout jakékoli tlačítko. Podobné moderní technologie jsou v dnešní době také čím dál častěji téměř povinnou výbavou úspěšných firem. Obzvláště začínající nebo malé společnosti musejí udělat vše proto, aby dokázaly fungovat rychle a flexibilně a v silném konkurenčním prostředí obstály.

Jednou z hlavních oblastí podnikání, kde dnes dochází k zapojení moderních technologií za účelem zefektivnění aktivit, je provoz kanceláří. Světový dodavatel tiskových řešení, společnost Konica Minolta, klade velký důraz na maximální zjednodušení a zpřístupnění svých služeb, a proto se zaměřil zejména na moderní řešení mobilního tisku.

Chytré telefony nabývají na důležitosti

Označení mobilní „telefon“ již dávno nevystihuje účel tohoto zařízení. Chytré telefony či tablety se dnes staly neoddělitelnou součástí jak osobního, tak i pracovního života. Jedním z hlavních využití mobilních zařízení v zaměstnání je sdílení, úprava a tisk dokumentů. Efektivní práce s dokumenty v rámci mobilních přístrojů je proto již několik let jedním z hlavních cílů předních světových dodavatelů IT. Právě potřeba moderně pojatých kanceláří dala vzniknout i službám mobilního tisku, které dnes zásadně mění zažitý styl administrativní práce. Pracovníci již mnohdy ani nemusejí zasednout ke stolu k počítači, aby mohli plnohodnotně odvádět svou činnost. Otevřít přijatý dokument v mobilním telefonu a přímo z něj jej poslat do tiskárny nebo naopak dokument z multifunkčního zařízení naskenovat rovnou do telefonu a pokračovat například na schůzku. To jsou jen jedny ze základních operací, kterými mobilní přístroje v kombinaci s tiskovými zařízeními zefektivňují práci s dokumenty.

Bezkontaktně můžeme už i tisknout

Podle využívaných technologií se liší i různé postupy pro mobilní tisk. Někdy je třeba spustit samostatnou aplikaci, jindy je možné tisknout přímo z operačních systémů, někdy se musíme připojit k firemní síti, jindy můžeme poslat tiskovou úlohu i z domova apod. Vždy však musíme minimálně najít vhodnou tiskárnu a tu s mobilním zařízením propojit. Díky nejnovější technologii Konica Minolta v oblasti mobilního tisku ale tato povinnost odpadá a celý postup tisku se dále zjednodušuje. Bezkontaktní funkce NFC zajistí automatické propojení obou zařízení pouze na základě přiblížení mobilního přístroje k ovládacímu panelu tiskového zařízení. Díky této technologie dokáže tiskové zařízení navíc i rozpoznat uživatele, a může tak nahradit proces jejich autorizace pomocí čipových karet.

„Deus ex machina“

Po propojení obou přístrojů dochází k automatické aktivaci WiFi sítě a stažení tiskových dat. Uživateli jsou zároveň přímo nabídnuty základní dokumentové operace, které může využít. Vše v duchu jednoduchosti a maximální automatizace s minimální náročností pro uživatele.  

Moderní multifunkční tisková zařízení lze kromě spojení s mobilními přístroji využít rovněž pro celkové automatické zpracovávání dokumentů v rámci firemních procesů. Konica Minolta nabízí softwarové nástroje pro řízený oběh dokumentů, které využívají tisková zařízení jako jakousi vstupní bránu. Dokumenty jsou zde naskenovány, vytěženy a obsažené informace jsou dále sdíleny s dalšími firemními systémy. Dokumenty v digitální podobě mohou být také automaticky rozposlány odpovědným osobám či archivovány. Softwary pro řízení procesů dokážou rovněž hlídat definovaný oběh dokumentu a zajistit například úspěšný průběh schvalovacího cyklu. 

PR článek

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.