Už potřetí bojovali začínající podnikatelé v Moravskoslezském kraji o přízeň investorů

Dne 15. září 2016 v Garage Clubu Ostravě Martinově proběhlo 3. setkání start-upů a investorů, které stejně jako v minulých letech organizuje Moravskoslezský kraj prostřednictvím Agentury pro regionální rozvoj.

StartUp Harvest, to je název jednodenního setkání pro začínající firmy, které představují svůj projekt investorům, a právě od nich získávají rady kam dále své podnikání nasměrovat, získat lze i investici formou kapitálového vstupu do firmy.

Zájem o letošní ročník projevilo celkem 33 start-upů, kteří se registrovali konce června. Nejúspěšnějších 10 startupů pak postoupilo do finále.
Vítězem letošního třetího setkání a finanční odměnu kraje si odnesl Jan Nezval, autor projektu N-ROTE. Jde o nízkonákladové robotické rameno, které dokáže nahradit rutinní ruční práci ve výrobních podnicích. „Soutěž mi přinesla mnoho poznatků od zkušených investorů a ukázala ten pravý směr, kterým by se podnikání dále mělo ubírat,“ říká Jan Nezval.

Účastníci předchozích ročníků StartUp Harvestu se shodují v tom, že právě zpětná vazba investorů, jejich rady a zkušenosti z podnikání jsou pro ně tím nejcennějším. Loňská vítězka, Silvie Stachová se startupem Mamma Tea (byliny z Beskyd), svůj startup úspěšně rozvíjí. Ještě dnes se dvěmi z investorů intenzivně spolupracuje. „V určitých fázích má podnikatel na výběr a může se vydat různými cestami, z nichž některé se mohou ukázat jako nesprávné. Pomoc mentora, kterého jsem získala na Startup Harvestu 2015, přispěla hlavně k tomu, že jsem se vydala v podnikání těmi správnými cestami a ušetřila jsem spoustu energie, času a financí“, uvedla Silvie Stachová.

„Moravskoslezský kraj je regionem skvělých nápadů, o čemž jsme se dnes přesvědčili. Jsem rád, že mohu podpořit tyto mladé podnikatele a pomoci jim posunout jejich začínající podnikání zase o krok dále,“ říká hejtman kraje Miroslav Novák.

Deset originálních projektů hodnotilo celkem šest investorů, kteří mají bohaté zkušenosti s financováním i pomocí začínajícím podnikatelům. Už podruhé do investorské lavice zasedl např. Michael Rostock Poplar, který se do povědomí široké veřejnosti dostal svým působením v pořadu České televize Den D, dalším neméně známým investorem byl Miloš Sochor, zabývající se investováním a strategickým rozvojem firem. Rady a doporučení pro start-upy zaznívaly také z úst Zdeňka Rudolského, jednoho ze zakladatelů ostravského Impact Hub, Tadeáše Bělíka, představitele nové investorské skupiny Keiretsu Forum nebo Martina Drdula zakládajícího člena Moravia Seed Group.

„Start-upy přichází s novými nápady, novými způsoby řešení, a jsou tak jedním z motorů zdravé ekonomiky. Jejich podpora proto patří k našim prioritám. Mnohé z nich se ve svých začátcích potýkají hlavně s nedostatkem finančních prostředků. Možnost prezentovat se před skutečnými investory jim tedy vedle cenných zkušeností může přinést i začátek budoucího prospěšného partnerství,“ říká Luboš Matějka, ředitel Odboru start-upů agentury CzechInvest, která byla partnerem soutěže.

„Těší mě rostoucí zájem o toto setkání, jak ze strany start-upů, investorů tak i odborné veřejnosti. Víme také o startupech, které po minulých ročnících od investorů získaly investici a i to je důkazem, že tato soutěž má opravdu smysl.“ dodala Petra Chovanioková, ředitelka Agentury pro regionální rozvoj.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Jindřich Horký Pamatuji si jak i já jsem bojoval o přízeň investorú. Už je to nějakej ten pátek (6. prosince 2011).
10.10.2016 22:51 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.