V čem tkví podstata podnikatelského účtu mKonto Business?

Do jaké míry vám podnikání poskytne svobodu? Být svým pánem přináší jisté výhody, ale má také určité negativní stránky. V jaké oblasti se daří podnikání? Začínáte podnikat? Pak je důležité vědět, co neopomenout a na co se zaměřit. Podstatnou a efektivní záležitostí je rovněž podnikatelský účet.

Rady pro začínajícího podnikatele. Na co je nutné myslet a jakých chyb se vyvarovat?

Tak jako každý začátek je těžký, v podnikatelské sféře to platí dvojnásob. Je takřka běžné, že začínající podnikatel zpočátku musí zastat více funkcí. I když podnikatel náleží mezi nejvytíženější osoby, často se potýká s řadou nesnází a problémů, zdolává překážky, neustále se musí posouvat vpřed apod., přece jen je šťastným jedincem. Důvod je prostý, neboť podnikatel dělá především to, co ho opravdu baví.

Začínající podnikatel by měl pamatovat na podstatná fakta. Která to jsou?

  1. Promyšlenost! Nejčastější fatální chybou je investice bez rozmyšlení. Zde platí, že práce kvapná je opravdu málo platná. Spěch není nikdy efektivním rádcem. Před zahájením podnikání je velmi zásadní důkladný průzkum trhu a rovněž detailní finanční analýza. Ideální je sestavit si byznys plán, jenž by měl zahrnovat i analýzu trhu.
  1. Bez reklamy to nepůjde! Především v dnešní době, kdy je trh zahlcen nabídkou, je kvůli konkurenci mnohdy složitější se prosadit a zviditelnit. Propagace je velmi důležitým krokem k úspěšnému podnikání. Takřka samozřejmostí jsou webové stránky. Reklamní tah musí být adekvátní vůči cílové skupině vašeho podnikání. Efektivní je reklama prostřednictvím sociální sítě.
  1. Finance! Před samotným zahájením podnikání v rámci nezbytné rozvahy je zapotřebí znát i váš aktuální finanční stav. Při samotném plánování je zapotřebí počítat i s jistou finanční rezervou. Je efektivní, pokud si rozdělíte výdaje na ty, které jsou nezbytné v začátku podnikání, a na ty, které naopak postačí dokoupit později. Vědět, co je urgentní. Jen tak lze adekvátně plánovat výdaje. Při nedostatku financí se nabízí řešení prostřednictvím podnikatelské půjčky.

Pomoc v podobě podnikatelské půjčky

Jestliže se jedná o podnikatele, který se nachází teprve ve fázi rozjezdu vlastního byznysu, bývá ze strany banky jistá obezřetnost. Není to sice pravidlem, ale spíše má šanci začínající podnikatel uspět u nebankovní společnosti. Proč tomu tak je? Bankovní instituce nemohou zajít do příliš velkého rizika. Podnikatel bez minulosti, který je teprve ve stadiu začátku, je tak pro bankovní sektor značným rizikem.

U bankovní společnosti mají vyšší šanci ti, kteří podnikají už alespoň jeden rok s dobrou bonitou. Zkrátka se jedná o podnikatele, kterým se na trhu daří. V případě předložení podnikatelského plánu bance nebývá takřka problém získat půjčku.

Výjimku tvoří advokáti, daňoví poradci, veterináři, lékaři apod. Zde banky poskytují půjčky, neboť se jedná o velmi málo riziková podnikání. Nicméně jsou na trhu banky, které půjčí podnikateli i do začátku. Každopádně v rámci financí a podnikání je adekvátní založení firemního účtu.

Podnikatelský účet a jeho výhody

V České republice zatím není zákon, který by nařizoval fyzickým osobám založení firemního účtu. Je na rozhodnutí každého jedince, jestli se využije nabízených bankovních produktů, či nikoliv. Nicméně firemní účet má podstatný význam a usnadní nejen situaci v rámci daňového přiznání.

Bezpochyby je předností přehlednost o výdajích a příjmech v rámci podnikatelské činnosti. Vše tak lze snadněji evidovat a dokládat. V tomto případě zkrátka jsou striktně odděleny vaše osobní finance od vašeho podnikání. Někoho může odrazovat, že v případě zřízení podnikatelského účtu musí platit jisté poplatky. Avšak lze vybrat adekvátní účet i bez poplatků!

Vhodné řešení prostřednictvím firemního účtu zdarma

Snadné východisko se skrývá v mKonto Business. Určeno je pro fyzické podnikající osoby. Založení i vedení účtu je bezplatné. K dispozici máte bezkontaktní platební kartu též zdarma. Bez jakéhokoliv poplatku jsou i veškeré příchozí a odchozí platby v rámci ČR, zřízení i realizace trvalého příkazu. K účtu máte přístup prostřednictvím internetu i telefonu. Jestliže potřebujete více finančních prostředků pro svůj podnikatelský plán, stačí si zažádat o povolené přečerpání.

Zažádat o mRezervu Business lze online či na obchodním místě. Požádat může fyzická osoba starší 18 let, která musí být způsobilá k právním úkonům a má trvalý pobyt na území ČR.

Jakému odvětví se daří v podnikání? Jaké jsou trendy?

Kuriozitou zajisté je, že poměr je vyvážený v rámci odvětví. Nejvíce úspěšných firem vzniká v oborech profesní, technické a vědecké činnosti. Avšak zároveň se jedná i o rizikové obory, kde řada firem ročně zároveň zanikne. Stejně tak mají vyšší potenciál k zániku společnosti obchodující s nemovitostmi.

Trendem, který hýbe světem, je bezpochyby digitální měna neboli těžba kryptoměn. Stejně tak nástup umělé inteligence. Nadále se daří v současné době stomatologům, veterinářům, účetním apod.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.