Venkovní billboardy lákají stále víc zákazníků

S nástupem rychlého a dostupného internetu mnozí podnikatele odsunuli tištěná media a reklamy do pozadí. Tento krok se však jeví jako velká chyba. Proč? Protože billboardy i venkovní reklamy stále lákají nové zákazníky a leckdy jsou účinnější než on-line marketing.

On-line propagace není zadarmo, bohužel programy na blokování internetové reklamy ano. Vynaložené úsilí tedy kolikrát přijde vniveč, protože vaše cílová skupina prostě odmítá rušivé vyskakující bannery. A aniž by si vaši budoucí klienti obsah sdělení přečetli, vedou kurzor myši rovnou na křížek a reklamu zavřou. Oproti tomu dobře situovaný billboard se zákazníkovi vryje do paměti, a navíc mu může sdělit, že vaše služba je někde blízko. Je prokázáno, že daleko víc lidí si uvědomuje, jaké billboardy potkávají cestou domů než ty, které na ně vyskakují na sociálních sítích.

Na velikosti záleží

Jak už bylo zmíněno, venkovní reklama musí být dobře situována, tedy umístěna na frekventovaném místě. A samozřejmě musí mít správný formát. Sdělení ať je jednoduché a přehledné. Text by měl být čitelný i z větší vzdálenosti. O zvolení formátu, billboard nebo citylight, reklamního sdělení rozhoduje především umístění reklamy. Billboardy potkáváme nejčastěji u silnice, v poměru cena výkon se billboardy jeví jako nejvýhodnější investice. Citylight je světelná reklama na zastávkách MHD a v centrech měst. Je to menší formát než billboard, na druhou stranu je ještě přitažlivější.

O nákupu často rozhodujeme několik minut předem

Billboardy působí na chování kupujícího v pravou chvíli. Často si reklamní plochy všimneme, když jsme na cestě do obchodu a připraveni nakupovat. Billboardy dokážou naše rozhodnutí ovlivnit i na poslední chvíli. Oproti tomu on-line reklama málokdy přichází ve správný čas, většinou brouzdáme na internetu z jiných důvodů a reklamy ignorujeme.

Jak získat nejlepší místo pro váš billboard?

Plochu pro váš billboard seženete paradoxně na internetu. Stačí navštívit www.mojeBillboardy.cz a dozvíte se víc. Na jednom místě najdete desítky agentur, které vlastní reklamní plochy po celé ČR. Stačí pár kliknutí a brzy budete ve spojení s majitelem vašeho vysněného billboardu.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.