Virtuální kancelář – při výběru je třeba být obezřetný

Legal Company

Stejně tak jako většina začínajících podnikatelů či lidí snažících se o co nejnižší náklady nebo lidí pracujících převážně v terénu využívají podnikatelé možnosti tzv. virtuální kanceláře. Jedná se o výrazně levnější alternativu klasické kanceláře, jelikož je k dostání již za několik set korun měsíčně a v důsledku je tedy velmi elegantním a úsporným řešením. Dle zákona však každá taková kancelář musí mít na plášti budovy viditelně označený štítek s názvem obchodní firmy a jejím identifikačním číslem a na dané adrese musí být zajištěna možnost komunikace se státními orgány.

Není sídlo jako sídlo

Prostory, v nichž jsou tato sídla poskytována, jsou v nemalém množství případů pouze v pronájmu a poskytovatelům tak vznikají spory s vlastníky, které poté způsobují podnikatelům komplikace a nejednou tak dochází k potížím při jednání s úřady, jež mohou způsobit opakované ukládání sankcí a s tím spojené problémy s dotčenými orgány, jakými jsou například finanční či živnostenský úřad. Garance dlouhodobého pronájmu nemusí být také stoprocentně zajištěna, jelikož vlastník této nemovitosti může takový pronájem kdykoli vypovědět či vyslovit nesouhlas s umisťováním sídel a přinutit tak společnost k přemístění virtuální kanceláře pro všechny její klienty.

Společnost LEGAL COMPANY s.r.o., která na trhu působí již 7 let, svým klientům garantuje možnost dlouhodobého pronájmu a zároveň i splnění všech zákonných podmínek pro umístění sídla, jelikož všechna sídla poskytuje ve vlastních nemovitostech.

Pro některé podnikatele je varianta virtuální kanceláře nemyslitelná, jelikož je pro ně důležitý kontakt s veřejností a kamenná kancelář je pro jejich obor činnosti nezbytným předpokladem, nicméně pro ty ostatní jsou rychlou, jednoduchou a především levnou možností jak nastartovat či rozvíjet dále svůj byznys. Je však nutné být při výběru poskytovatele obezřetný a nenechat se zlákat pouze nízkou cenou.

Legal company logo

Diskuze k článku

Přidat komentář
Jarek S. Kancelářské centrum opravdu není špatné. A poskytují i virtuální sídlo firmy, https://www.kancelarske-centrum.cz/sidlo-firmy-praha/
29.5.2019 23:49 | Odpovědět
Petra L. Naše firma je ze západních Čech, ale míváme jednání v Praze. Virtuální kancelář taky využíváme. Konkrétně https://www.kancelarske-centrum.cz/virtualni-kancelar-praha/. Líbí se nám služby recepce.
10.2.2019 21:02 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.