Virtuální sídlo a jak jej využít pro podnikání

Mohlo by se zdát, že reprezentativní prostory na lukrativním místě a nízké provozní náklady se naprosto vylučují. Ovšem profesionální zázemí pro firemní jednání za příznivou cenu mohou nejen začínající podnikatelé získat díky virtuálnímu sídlu.

Co je virtuální sídlo

Pojem virtuální sídlo může na první dojem působit poněkud záhadně, ale v podstatě se jedná o službu, jejímž prostřednictvím získáte sídlo pro vaši firmu. Tato adresa bude uvedena v obchodním či živnostenském rejstříku. Při využití služby virtuálního sídla musíte počítat s tím, že na stejné adrese budou mít své firemní sídlo i jiné společnosti.

Pro koho se virtuální sídlo hodí

Virtuální sídlo hodí pro různé podnikatelské subjekty, mohou jej využívat fyzické i právnické osoby, jejichž identifikační údaje budou uvedeny na moderní, reprezentativní budově:

  • Společnosti s ručením omezeným (s. r. o.)
  • Akciové společnosti (a. s.)
  • Organizační složky zahraničních společností
  • Fyzické osoby (OSVČ)

K čemu je virtuální sídlo dobré

Může vám usnadnit proces založení společnosti při nejrůznějších komplikacích, které se vážou ke skutečnému místu vašeho podnikání. Mnoho firem tuto možnost využívá také kvůli finančnímu úřadu a častým kontrolám. A jaké výhody virtuální sídlo vašemu podnikání přinese?

  • Prestižní adresa: Hlavní výhodu virtuálního sídla představuje bezesporu prestiž, kterou přináší lukrativní lokalita.
  • Nízké provozní náklady: Další pozitivum spočívá v nižších provozních nákladech. Sídlo na lukrativní adrese by bylo mnohem nákladnější oproti tomu virtuálnímu. Vaše skutečné sídlo se takto může nacházet na jiném místě, v neporovnatelně levnější lokalitě.
  • Lepší konkurenceschopnost: Díky lukrativní adrese bude vaše firma budit lepší dojem, což může napomoci přílivu nových klientů s velkým potenciálem.
  • Zázemí pro schůzky: S využitím služeb virtuálního sídla získáte také reprezentativní prostor pro příležitostné setkání s klienty a obchodními partnery. Pořádat zde můžete důležité porady, meetingy či obchodní prezentace a menší konference, s minimem starostí a maximálním efektem.

Další služby v rámci virtuálního sídla

logo virtualni kancelare brnoVybrané společnosti se však neomezují pouze na poskytování služby virtuálního sídla, ale nabízejí další služby, které jejich klientům pomohou se zahájením a rozjezdem podnikání. Jedná se zejména o podnikatelské, právní a daňové poradenství, které se může ukázat jako opravdu nedocenitelné. Těchto služeb můžete využít při řešení případných problémů a komplikací souvisejících s vaším byznysem. Součástí portfolia činností bývají rovněž administrativní služby (osobní asistence, přepisy dokumentů, správa korespondence, správa datových schránek atd.), což může představovat další znatelnou úsporu, kterou by v opačném případě představovala administrativní síla.

Na adrese www.vkspectrum.cz se dozvíte více informací o možnostech a výhodách virtuálních sídel.

Diskuze k článku

Přidat komentář
DALIBOR888 Také jsme se nedávno s kolegy rozhodli, že ušetříme na provozních nákladech firmy a opustíme náš dlouhodobý pronájem kanceláře. Místo toho jsme si tak založili virtuální sídlo u https://comeflexoffice.cz/sidla-firem-praha a pracujeme z velké části z domova. Uspořené peníze pak používáme na náš rozvoj.
6.2.2019 23:24 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.