Virtuální sídlo vs. virtuální kancelář

Mezi podnikateli a menšími firmami se těší virtuální sídla a virtuální kanceláře stále větší oblibě. Tyto služby se v Praze objevily zhruba před 20 lety a z exkluzivního servisu právních kanceláří pro bohaté podnikatele se staly běžně dostupnou službou, která je levnější než pronájem nejmenší kanceláře nejen v Praze, ale snad v jakémkoliv českém městě. Rozsah služeb poskytovaný na jednotlivých virtuálních adresách by měl odrážet název služby - tedy zda se jedná o virtuální kancelář nebo virtuální sídlo. Začněme však hezky od počátku.

Proč (ne)potřebujete kancelář

Dá se říci, že kdykoliv podnikatel uvažuje, zda se mu vlastní kancelář vyplatí nebo zda je skutečně nutná, odpovědí je “nepotřebujete”. Pronájem vlastní kanceláře v Praze, ale i menších městech, přináší kromě nemalých výdajů rovněž povinnosti, které si začínající nebo vysoce efektivní podnikatel nechce “naložit na hřbet”. Ani menší firmy s týmem zaměstnanců pracujících u klientů nebo z domova zpravidla nevyužijí kanceláře natolik, aby za tuto možnost platily desítky tisíc měsíčně. 

Druhým případem je podnikatel plánující umístění firmy do svého domku či dokonce bytu. Pro některé typy podnikání to je přijatelná varianta - např. překladatel, švadlena či automechanik. Ovšem pro většinu ostatních činností lépe vypadá a hlavně je bezpečnější umístění sídla firmy nebo místa podnikání OSVČ do virtuální kanceláře. 

Virtuální sídlo - pro a proti 

Základní a nejlevnější službou umístění sídla je “virtuální sídlo”. Co zahrnuje? U těch horších poskytovatelů pouze souhlas s umístěním sídla firmy na dané adrese. Tuto variantu není možné doporučit, protože firma zde není reálně kontaktovatelná, a to může zákazníkům i úřadům (oprávněně) vadit. Pouze kvalitní poskytovatel virtuálního sídla vám zajistí každodenní přebírání korespondence a vzkazů od případných neohlášených návštěv. Kvalitní poskytovatel virtuální adresy (jinými slovy registračního sídla) zajišťuje všechny zákonné požadavky na sídlo s.r.o. nebo místo podnikání, takže se nemusíte obávat porušení předpisů. Vedle komfortu a image pražského sídla firmy získáte recepční služby, přebírání a skenování korespondence, odbavení balíků bez front na poště a určitou míru ochrany svého soukromí. 

Jinou věcí je, že úřady mohou firmu časem vyzvat ke kontrole na adrese sídla, příp. vás bude chtít osobně navštívit důležitý nový klient. Tyto požadavky dokáže uspokojit pouze plnohodnotná virtuální kancelář. 

Virtuální kancelář - vše důležité

Virtuální kancelář je jedním z typů sdílených kanceláří. Řada moderních firem nemá pro každého zaměstnance samostatnou židli a stůl - lidé se přesouvají dle projektů, pracují z domova a u zákazníků. Ještě větší pohyb lidí je v co-workingových centrech a právě ve virtuálních kancelářích. Zjednodušeně se dá říci, že zde kromě virtuálního sídla máte i osobní recepční, kancelářské prostory a běžnou techniku, jako je wi-fi, tiskárna, kopírka, skener. Kombinaci virtuálního sídla a sdílených kanceláří na všech adresách virtuální kanceláře v Praze nabízí Profi-kancelář s.r.o. 

Kromě virtuální adresy a prostor pro jednání s kolegy či klienty máte k dispozici recepci s řadou administrativních služeb. Typické je přebírání a volitelně skenování příchozí korespondence, obsluha zákaznické linky, vč. volitelného přepojení na váš mobilní telefon, přepis účetních dokladů do účetnictví či jeho kompletní zpracování, komunikace s úřady, volitelně s obsluhou datové schránky. U Profi-kanceláře dostanete rovněž osobní virtuální asistentku - softwarového robota, který pomáhá s běžnou agendou podnikatele či dynamického zaměstnance.

Výhodou virtuální kanceláře je, že zde může být i z hlediska úřadů skutečné sídlo firmy - můžete zde pravidelně pracovat, jednat se zaměstnanci a scházet se s klienty. Pro určení skutečného sídla je zásadní, kde probíhají rozhodnutí o vedení firmy a výkon její hlavní činnosti.

Virtuální kancelář v Praze tedy kromě úspory financí přináší flexibilní zázemí pro vaše podnikání.Bližší informace o jednotlivých službách najdete zde:

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.