Víte, jak a kdo může ukončit mediaci?

Mediace může být ukončena několika různými způsoby. Přečtěte si, kdo, kdy a z jakého důvodu přesně může mediaci ukončit.

Mediaci mohou ukončit obě strany

Mediaci může ukončit kterákoliv ze stran smlouvy o provedení mediace, tedy mediátor i kterýkoliv z klientů. Informaci o tom, že klienti mohou mediaci ukončit kdykoliv i bez udání důvodu, jim přitom musí sdělit mediátor ještě před zahájením mediace.

Mediátor je přitom povinen ukončit mediaci v případě, že existuje důvod pochybovat o mediátorově nepodjatosti. Nebo pokud se strany konfliktu s mediátorem nesešly déle než jeden rok.

TIP: Přečtěte si také, kdo může dělat mediátora a co je k tomu potřeba.

Jak může být mediace ukončena?

Zjednodušeně můžeme říct, že mediace končí uzavřením mediační dohody, díky které se spor mezi stranami konfliktu vyřeší. Ukončit ji však pochopitelně můžete i v případě, že k uzavření mediační dohody nedojde.

Kdykoliv v průběhu mediace totiž může jednání kterákoliv ze stran ukončit. A to i bezprostředně přímo na vybraném jednání. Mediátor má poté pouze povinnost sepsat písemné prohlášení stran o ukončení mediace, podepsat ho a předat stranám.

Pokud budou chtít strany sporu mediaci ukončit i v době mezi jednotlivými mediačními schůzkami, měli by to mediátorovi oznámit v ideálním případě písemně. Mediátor má poté povinnost doručit toto písemné prohlášení ostatním stranám konfliktu, přičemž okamžikem doručení tohoto prohlášení všem stranám mediace končí.

Mediace skončí i uplynutím doby

Mediace může skončit také uplynutím doby, která je stanovena ve smlouvě o provedení mediace. Tuto smlouvu přitom musí každý zapsaný mediátor s klienty uzavřít ještě před zahájením mediace. Může se přitom jednat o smlouvu na dobu určitou i neurčitou.

Více informací ze světa mediace najdete na www.kurzymediace.cz.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.