Vysoká škola podnikání a práva nabízí bakalářské obory zaměřené na podnikání

Úspěšné složení státní maturitní zkoušky znamená konec středoškolského života. Nicméně spousta absolventů středních škol pokračují ve studiu, tentokrát na vysoké škole. Chtějí prohloubit nadobyté teoretické znalosti a osvojit si nové praktické dovednosti. Tamní vysoké školy se většinou zaměřují spíše na teoretickou výuku, přičemž studenti nejsou schopní využít teorii v praxi. Z davu vystupuje Vysoká škola podnikání a práva, která do studijního plánu zahrnuje také odbornou praxi.

Vysoká škola podnikání a práva je v českých vodách poměrně mladá soukromá vysoká škola. Vznikla spojením dvou renomovaných vysokých škol (VŠMIEP Praha a VŠP Ostrava), přičemž každá se pyšnila více než patnáctiletou tradicí. Nabízí bakalářské a navazující magisterské studium zaměřené na podnikání a právo.

Studijní obory soukromé vysoké školy

Pro budoucí podnikatele jsou určené dva obory – Podnikání a Podnikání a management v obchodu a službách. Bakalářské studium trvá celkem šest semestrů, tedy tři akademické roky. Přijímací řízení probíhá formou motivačního pohovoru. Vysoká škola disponuje pracovišti v Ostravě, Praze a Brně.

Absolventi bakalářského oboru Podnikání se uplatní v segmentu malého a středního podnikání. Uplatnění nachází ve firmách všech právních forem se zaměřením především na ekonomiku, správu a management. A obor Podnikání a management v obchodu a službách se specializuje na tři základní disciplíny, a to marketing, obchod a logistiku. Bakaláři potom obsadí pozice spojené s řízením malého a středního obchodní společnosti.

Případně se můžete trochu odštěpit od podnikání jako takového a můžete se přihlásit na obor Právo v podnikání, který je součástí programu Právní specializace. Studenti získávají speciální znalosti a dovednosti v obchodním, živnostenském, autorském, průmyslovém, ekonomickém, bankovním a mezinárodně obchodním právu.

PR článek

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.