Začínáme podnikat - vybavení prodejny

Zařídit si kamennou prodejnu je jedním z nejhezčích a zároveň složitých úkol, který na podnikatele čeká. Nejen, že musí obchod zařídit prakticky, logicky, ale také designově a moderně. Na co je potřeba při zařizování myslet a jak zařídit prodejnu i z běžného nábytku? Pokračujte ve čtení a dozvíte se zajímavé rady, tipy a triky.

Zvolte si způsob prodeje

Při realizaci a zařizování obchodu, ať už se jedná o malý butik nebo velkou prodejnu potravin, je důležité si zvolit jakým způsobem se bude realizována poklad. V současné době je nejčastější pokladní systém, který využívá čárové kódy, kterým je veškeré zboží označováno. Díky tomu je placení nejen rychlejší, ale také majitel získá kompletní přehled o stavu zboží, struktuře prodávaného sortimentu atd.

Využijte rad odborníků

zařizujete si svůj první obchod? využijte pro začátek služby od firem, které se zaměřují na prodej vybavení prodejen a obchodů. Díky vzájemné spolupráci s firmou vytvoříte prostor, který bude funkční, praktický a zároveň jedinečný a s vaší osobností.

Co nesmí v obchodě chybět?

každý obchod, ať už se v něm prodávají potraviny, oblečení nebo pečivo, vyžaduje konkrétní prvky, bez kterých se obchod neobjede. Jedná se především o regály do obchodu, stojany, prodávací pulty, v případě potravin chladící boxy a další.

Zapomínat se nesmí na zmíněnou identifikaci zboží čárovými kódy, informační systém pro maloobchod a k tomu odpovídající hardware a software. U potravin nesmí chybět váhy a vážící systémy, u oblečení zase stojany na oblečení, figuríny a různé police a poličky.

Klíčovým prvkem pro obchod s oblečením jsou kabinky. Ačkoliv se od klasických kabinek s dveřmi ustupuje a volí se raději jednotlivé prostory se závěsy místo dveří. Závěsy dokáží prostor zútulnit a mohou se vybrat podle stylu celého interiéru.

Základem jsou regály

Prodejní regály jsou univerzální vybavení obchodů. Zapadnou kamkoliv a díky jejich variabilitě je můžete využít na vystavení jakéhokoliv vybavení. Důležité je volit správné rozměry, nosnost a materiál.

Při výběru univerzálních regálů nezapomeňte také na vaše sklady a další prostory. Ty sice nesouvisí přímo s prodejem, ale kdo má pořádek ve skladu, tak se to projeví i na samotném prodeji. Hledání je rychlejší, snadnější a také máte přehled o stavu zboží.

Nebojte se originálních alternativ

V současné době zaujmout zákazníka na velmi těžký úkol. Proto je vždy důležité zvolit si jeden styl, ve kterém bude obchod zařízený. Také platí, že originalita lidi baví a do takových prodejen se vrací. Nebojte se tak použít vybavení, které není přímo určené pro obchody.

Využívejte klasické stojany na oblečení, knihovny, psací stoly nebo pohovky, židle, křesla nebo spižírny. Originálním kouskem jak vytvořit prodejní pult je využít kuchyňský nábytek. Kde lépe vystavit čerstvé pečivo, zeleninu nebo ovoce než v kuchyni.

Nejen, že kuchyňské pulty a ostrůvky mají dostatek úložných prostor, ale také navodí příjemnou domáckou atmosféru, do které se budou zákazníci rádi vracet. Zkrátka kuchyňský pult nabízí místo pro ukládání, vystavení i přehlednou organizaci.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.