Začínáte podnikat? Poradíme vám, jak vybrat vhodný úvěr

Ať už je váš podnikatelský záměr ve fázi plánování nebo se jedná teprve o prvotní nápad, určitě si lámete hlavu s tím, jak si obstaráte počáteční kapitál. Samozřejmě musíte počítat s tím, že žádná půjčka nebude nikdy tak výhodná, jako když si peníze ušetříte sami. Proto byste se měli snažit o to, abyste zvolili takovou, která vás nevyjde zbytečně draho. Jak ale takovou vybrat?

Vše si naplánujte do posledního detailu

Před tím, než se pustíte do samotného hledání, byste si měli pečlivě sepsat veškeré nutné náklady, abyste na jejich základě dokázali stanovit výši a účel úvěru a následně také vám vyhovující dobu splatnosti nebo výši a typ splátek. Jakmile si stanovíte tato kritéria, bude pro vás hledání i porovnávání nabídek mnohem jednodušší, protože budete znát svoje hranice, kterých se budete snažit držet.

Najděte ten správný úvěr

Banky mají pro podnikatele připravené speciální úvěry, které jsou sice tou nejbezpečnější volbou, ale jak už bývá zvykem, musíte si připravit obrovské množství dokumentů a ne každému žadateli takovou půjčku schválí. Proto je možné, že se budete muset spolehnout na jiného, nebankovního poskytovatele. U nich papírování zpravidla nebývá tak obsáhlé jako v bankách, ale na druhou stranu tu půjčky nebývají tak transparentní a bohužel u nich musíte počítat s vyššími úroky.

Neupínejte se na jednu nabídku, raději srovnávejte

Bankovních i nebankovních společností, které podnikatelům poskytují půjčky, se na trhu pohybuje celá spousta a nabídek je tím pádem ještě více. Mohou se od sebe lišit účelem, maximální výší úvěru i samotnými úroky a pro člověka, který nemá přehled, je opravdu těžké se zorientovat. Proto je velice důležité si jednotlivé nabídky sepsat a porovnat podle jednotlivých kritérií nebo rovnou využít srovnání nebankovních půjček online.

Nepůjčujte si více, než skutečně potřebujete

Na první pohled to může vypadat lákavě, ale nikdy si nepůjčujte větší obnos peněz, než vaše situace doopravdy vyžaduje. Úroky se vypočítávají procentuálně, což znamená, že čím vyšší částku si vypůjčíte, tím více za ni také zaplatíte. Jestliže vám tedy do úspěšného startu podnikání chybí pouze pár tisíc, mohla by pro vás být vhodnější třeba taková krátkodobá půjčka zdarma.

Začátky podnikání nikdy nejsou jednoduché. Lidem v této fázi většinou chybí cenné zkušenosti i tolik potřebný kapitál. Půjčka by však neměla být prvním řešením, které vám přijde na mysl, obzvlášť pokud nemáte žádné rezervy, ze kterých byste v případě neúspěchů mohli pokračovat ve splácení. Alternativou může být například spolupráce investora, který vám nejen pomůže s finančními problémy, ale také přispěje svými kontakty a dosavadními zkušenostmi.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.