Začít podnikat dnes je snazší než před dvěma lety. Proč?

„Vstup nové společnosti na trh nebo třeba jen otevření nové pobočky vyžaduje zejména čas. Jen zprovoznění kanceláře předcházejí výběry dodavatelů nezbytných technologií, desítky telefonátů, instalací a podobně.“ – tak by mohl znít výňatek z příručky pro začínajícího podnikatele ještě z roku 2017. Naštěstí pro dnešní start-upy už ale existují moderní služby a technologie, které vše dokážou výrazně zjednodušit.

Mluvíme o digitálních kancelářích, elektronických dokumentech a all-in-one řešeních, které poskytují vše podstatné v jednom „balíčku“. A pokud je tento balíček formou služby, je to pro firmu výhodné po všech směrech.

Dnes zavoláte, zítra podnikáte

Server rack 20180720.3 upUnifikované řešení digitální kanceláře uvedla na český trh vloni například Konica Minolta. Její zařízení Workplace Hub (WPH) nabízí doslova na 1m2 veškeré tiskové služby, server, WiFi připojení i zabezpečení firmy v souladu s GDPR požadavky. „Zjednodušeně řečeno dodáme zákazníkovi v jedné krabici vše podstatné pro jeho fungování a bezpečný provoz. Celou firemní infrastrukturu budeme navíc nepřetržitě vzdáleně monitorovat. On se může věnovat svému byznysu a řešení provozu omezit na minimum,“ řekl Aleš Fukal, Business Development Manager pro WPH Konica Minolta Business Solutions Czech, a dodal: „Komplexní správu firemního IT poskytujeme jako službu. Kromě samotné technologie WPH zahrnuje například také systémy pro digitalizaci dokumentů, řízení firemních procesů, ochranu před kybernetickými hrozbami, cloudové služby a podobně.“

Čas jsou peníze. A v případě začínajících firem to platí dvojnásob. Dokazuje to i průzkumu mezi malými a středními firmami, který říká, že 90 % z nich by chtělo spravovat celou IT infrastrukturu prostřednictvím jedné technologie a jednoho dodavatel.

Technologie Workplace Hub představuje jak základní kámen pro digitální kanceláře budoucnosti využívající například umělou inteligenci, tak pokrývá veškeré současné IT potřeby firmy. Ačkoli byla vyvinuta přímo pro potřeby malých a středních podniků, pomůže i velkým společnostem s pobočkou sítí, která má z pohledu provozu kanceláří totožné požadavky a potřeby jako malé firmy.

V případě, že firma nepotřebuje tiskové služby a používá pro ně jiná zařízení, je na trhu i varianta Edge určena přímo pro serverovny. Ta kromě multifunkční tiskárny a přístupového bodu Wi-Fi nabízí veškeré vlastnosti a funkce, kterými disponuje WPH.

Snadná instalace i ovládání

Workplacehub on black background up2Velkou předností je u obou variant snadná rychlá instalace a „bezešvé“ napojení na stávající systémy. V případě instalace do zaběhnutých společností je pak migrace prostředí záležitostí dnů, maximálně týdnů. Stejně nenáročné je i ovládání, kdy většinu podstatných IT funkcí zvládne i proškolená sekretářka, a firma si nemusí platit drahého vlastního IT specialistu.

„Skutečně dobří IT experti jsou dnes na trhu práce nedostatkové zboží. To znamená, že především pro malé firmy se stávají finančně nedostupní. Naproti tomu WPH umožňuje jednoduché ovládání i zvládání operativních IT požadavků i naprostému laikovi. Náročnější úkoly pak řeší naši specialisté a zákazník má tak zajištěný chod svého veškerého IT doslova pod jedním telefonním číslem,“ podotkl A. Fukal.

Konica Minolta vyvinula speciálně pro Workplace Hub nový vysoce pokročilý monitorovací nástroj, který je díky umělé inteligenci schopný odhalit potencionální závady, ještě než se projeví a opravit je, aniž by si toho zákazník všiml. Díky tomu může mít jeden špičkový IT specialista na straně dodavatele na starosti hned několik malých a středních firem. Ty tak získají výrazně kvalitnější služby a technologie, než kdyby každý podnik řešil své IT vlastními silami. Konica Minolta navíc v rámci průběžné správy IT poskytuje svým zákazníkům profesionální konzultace, instalace hardwaru i softwaru nebo technickou podporu celé infrastruktury.

Důraz na zabezpečení

Stejně jako čas se dnes cení i informace, a proto je neméně důležitou otázkou i dostatečné zabezpečení firemních dat. Doby, kdy byl vrcholem bezpečnosti masivní kovový trezor, jsou již dávno pryč. Workplace Hub využívá, jak lokální, tak cloudová uložiště, která mohou být v případě potřeby maximálně zabezpečena silným šifrováním.

Nepřetržitou ochranu dat a systému proti nežádoucím útokům pak zajišťuje řešení jednotné správy hrozeb společnosti Sophos. Samozřejmostí je správa dat v souladu s nedávno zavedeným Evropský nařízením o obecné ochraně údajů (GDPR).

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.