Začněte nový život díky oddlužení

Každý z nás někdy udělá zlé finanční rozhodnutí. To ale neznamená, že jsme špatní. Důležité je začít problém včas řešit a nebát se říct si o pomoc. Vyřešte své finanční potíže jednou pro vždy díky oddlužení.

Co to vlastně znamená?

Oddlužení nebo také osobní bankrot je jedním z řešení úpadku. Před ekonomickými aspekty jsou přednostně zohledňovány ty sociální. Oddlužení nabízí dlužníkovi nový začátek. Motivuje ho k aktivnímu splácení svého dluhu do výše alespoň 30 % po dobu maximálně 5 let. Díky tomu mu může být odpuštěno až 70 % jeho dluhů.

Oddlužení fyzických osob

Pokud chcete využít oddlužení jako fyzická osoba, musíte splnit 2 podmínky. V první řadě vaše dluhy nesmí pocházet z podnikání (pokud ano, musíte splňovat další podmínky oddlužení). Druhou podmínkou je, že jste v úpadku anebo vám hrozí. Když jste v úpadku, znamená to, že:

  • Máte 2 nebo více věřitelů.
  • Nejméně u 2 z nich meškáte více než 30 dní s platbou.
  • Nejste schopní nadále platit.

Všechny tři body musí být splněny současně. O hrozící úpadek jde v případě, kdy reálný úpadek zatím nenastal, ale vše nasvědčuje tomu, že se tak v brzké době stane.

Oddlužení manželů

Svému partnerovi jste před oltářem slíbili, že s ním budete v „dobrém i zlém“. To platí i o dluzích. Za dluhy jednoho z manželů tedy mohou často odpovídat oba. Oddlužení pouze jednoho z nich není řešením, zákon však umožňuje společné oddlužení obou. Podmínky jsou stejné jako u fyzických osob, značná výhoda je však v tom, že vystupujete jako „jeden“.

Oddlužení podnikatelů a OSVČ

Při žádosti o oddlužení OSVČ musí soudu doložit, že s tím věřitelé souhlasí, nebo že dluh z podnikání věřiteli zajistíte například zástavou majetku. 

Nebojte se říct si o pomoc s oddlužením

Pokud chcete uspět, rozhodně oslovte specialistu, který má zkušenosti s oddlužením. Ušetříte si tak spoustu starostí a máte téměř 100% jistotu, že soud vaši žádost schválí. Jak takového specialistu poznáte? Neslibuje vám nesplnitelné, dokáže řešit i nestandardní situace a záleží mu na tom, abyste společně došli k cíli.

Zvolte tedy ideálně rovnou advokátní kancelář, která má s řešením oddlužení zkušenosti a pomůže vám i s libovolným právním problémem. Máte-li nějaké potíže, obraťte se na odborníky!

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.