Začněte více vydělávat díky MBA titulu

Velkou nevýhodou korporátního zaměstnání je obrovská konkurence a s tím související pomalý kariérní růst a malý plat. Jak ale potvrdil průzkum, držitelé MBA titulu mají cestu na vyšší posty firemního žebříčku snazší. Z dvou set dotazovaných 42 % uvedlo, že po získání titulu povýšili. Navíc většině absolventů se do roka zvýšil plat o 15 %.

Pozor na kvalitu škol

Obrovský zájem zapříčinil rychlý nárůst počtu škol, které programy MBA nabízejí. S množstvím ale klesla kvalita a dnes je třeba dobře si vybírat. Mezi základní prvky, jak poznat kvalitní MBA školu, je nejen úroveň výuky a profesionalita lektorského týmu, ale také nabídka vzdělávacích programů, reference absolventů a v neposlední řadě i výukové prostory či rozsah a kvalita webové prezentace dané školy, která uchazečům zodpoví všechny důležité otázky.

Příkladem takové školy je Cambridge Business School, která patří mezi přední české školy nabízející MBA vzdělávání. Kvalitu dokládají nejen spokojení absolventi, ale i korporátní klienti.

Co je obsahem kurzů a kdo je vede?

V nabídce CBS je jedenáct MBA programů, mezi nimi Management a leadership, Personální management či Marketing a Public Relations, na jejichž výuce se dohromady podílí přes 50 lektorů. Ti disponují jak rozsáhlými teoretickými znalostmi, tak velkým množstvím reálných zkušeností, které získali během dlouholeté praxe ve svém oboru.

Co je podmínkou přijetí?

Přihlásit se ke studiu může každý, kdo ukončil minimálně bakalářský stupeň vysokoškolského vzdělání, nebo prokáže dlouhodobou praxi na manažerské pozici. Uchazeči neskládají žádné přijímací zkoušky či vstupní pohovor.

Jak výuka probíhá?

Studium trvá jeden rok a je rozděleno do dvou semestrů. V každém semestru účastník absolvuje 5 tematických modulů. Účastníci se vzdělávají jednak samostudiem z poskytnutých materiálů, což jim dává časovou flexibilitu, mají však také možnost navštěvovat semináře, které jsou vedeny interaktivní formou s důrazem na praxi. Semináře s lektory jsou celkem čtyři, vždy v sobotu na začátku a v polovině každého semestru. Titul je udělován na základě obhájené závěrečné písemné práce.

Kolik studium stojí?

Každá škola si účtuje jinou výši školného. Ty nejdražší i stovky tisíc. V případě CBS je běžná cena 114 tisíc korun, nyní ale nabízí mimořádnou letní slevu 24 000 Kč.

Investice do vzdělání se však vyplatí, jelikož vložené peníze se vrátí nejen zvýšením platu, ale také rozšířením vědomostí a získáním mnoha nových kontaktů.

„Cambridge Business School umožňuje prostřednictvím kolegů – studentů poznat i to, jak reálně vypadá praxe v jiných firmách, což je pro celkový profesní rozhled velice důležité a obohacující. Velmi oceňuji také možnost navázat nové kontakty a samozřejmě dále rozvíjet svůj potenciál,“ shrnuje své dojmy absolventka programu Personální management Blanka Voláková Puškáčová.

foto2

PR článek

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.