Založení e-shopu je otázka pár kliknutí – nejdůležitější je zajistit platební systém

Počet e-shopů v Česku stoupá. Důvodem je i jejich snadné a rychlé založení. Podle Exactly.cz na internetu platí kartou až 40 % zákazníků. Výběr a nastavení kompatibilního platebního systému je proto jednou z otázek, kterou byste při zakládání e-shopu rozhodně neměli podcenit.

V Česku přibývají nové e-shopy závratným tempem. Podle dat Shoptet.cz by jich koncem roku mělo být přes 45 tisíc. Jejich obrat se navíc meziročně zvýšil o 15 %. Kromě moderní alternativy ke kamenným obchodům jsou totiž e-shopy také mnohem levnější na provoz i založení. Vytvoření e-shopu samo o sobě trvá jen pár okamžiků a vyžaduje pouze hladký hosting, intuitivní webovou stránku a vhodný platební systém. Rozhraní internetového obchodu je navíc vysoce přizpůsobitelné individuálním potřebám prodejce i zákazníka.

Díky nízkým počátečním nákladům a bezednému potenciálu online prodeje a marketingu se i u nás dostává e-commerce do hledáčku aspirujících podnikatelů. Její nespornou výhodou je také snadná konektivita a možnosti spolupráce s navazujícími službami, například rozvážkou. Firmy tak mohou zákazníkům poskytnout vysoce komfortní a personalizovaná řešení nákupu.

Z průzkumu Exactly.cz vyplývá, že nejpopulárnější platební metodou v e-shopech je platba kartou – preferuje ji až 40 % zákazníků. Důležitým krokem k úspěšnému online byznysu by proto měla být i propojenost s platební bránou, která bude spolehlivá, rychlá a kompatibilní – s co možná nejširším spektrem podporovaných transakcí. Průzkum totiž také značí, že důvěra zákazníků v online prodejce a platební brány je jednou z klíčových oblastí, ve které jsou stále patrné velké rezervy.

Platební systém patří k faktorům, které mají největší vliv na uživatelský komfort při nakupování po internetu. Čím lépe jej obchodník zvládne integrovat, tím více hladkých objednávek si zajistí. „Kromě přehledného a bezpečného rozhraní je třeba myslet i na podporu zahraničních transakcí a technickou podporu. Platforma Exactly.cz například nabízí dosud bezkonkurenční možnosti a zázemí zahraničních plateb, které mohou využívat i zahraniční spotřebitelé nebo společnosti, které do Česka dovážejí,“ vysvětluje Michal Šejba, regional manager společnosti Exactly.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.