Založení firem přes notáře se prozatím nezlevní

Přestože ještě v dubnu byly noviny plné informací o tom, že se založení společnosti zrychlí a zlevní, opak je pravdou. Důvodem těchto článků bylo očekávané zavedení online systému, díky němuž měli mít notáři přístup přímo do systému soudů a celý proces se měl zrychlit. A také snížit cenu, protože poplatek měl ze současných šesti tisíc korun zlevnit na tři tisíce. Realita je, ale jak to tak bývá zvykem, zcela jiná.

Pomaleji a dráž

Notáři sice mají sice jakýsi zkušební přístup do systému, poplatky nižší však nejsou. Sami zaměstnanci rejstříkových soudů doporučují, aby v případě zaslání skrze nový systém proběhlo další ověření, zda se všechno skutečně správně zapsalo a spárovalo. To odměnu notáře zvyšuje a celý proces se tak paradoxně zdražuje a zpomaluje.

Ve světle těchto skutečností se ukazuje, že založit s.r.o. je stále nejefektivnější u specializovaných firem, které se založením společností na klíč nebo prodejem ready-made společností zaobírají.

Co je to ready-made společnost?

Ready-made společnost je předzaložená firma, tedy jakási společnost založená do zásoby a uložená v šuplíku. Výhodou koupě takové společnosti je možnost začít podnikat de facto okamžitě, bez čekání a zbytečných průtahů. Na prodej bývají firmy jak z aktuálního roku, tak starší, to zejména pro ty, kdo chtějí deklarovat delší historii např. kvůli výběrových řízením či tendrům. Čím starší společnost, tím vyšší cena.

Řada těchto již založených, hotových firem na klíč může být již i přihlášena na finanční úřad. Za takové společnosti si připlatíte, ušetříte tím ale čas strávený běháním po úřadech. Pokud potřebujete novou firmu a být hned plátcem DPH, je to možné, ale faktem však je, že firem s povoleným plátcovstvím DPH dnes již v nabídkách specializovaných společností mnoho nenaleznete. Finanční úřady totiž díky nejrůznějším karuselovým podvodům dávají nově založeným firmám potvrzení o plátcovství DPH jen velmi nerady. 

PR článek

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.