Založení společnosti s ručením omezeným

V zákoně č. 90/2012 Sb., o obchodních korporacích se píše, že společnost s ručením omezeným je společnost, za jejíž dluhy ručí společníci společně a nerozdílně do výše, v jaké nesplnili vkladové povinnosti podle stavu zapsaného v obchodním rejstříku v době, kdy byli věřitelem vyzváni k plnění.

Založení nové společnosti

Společnost s ručením omezeným je společnost, která je nejjednodušším typem kapitálových společností. Společnost může mít od jednoho do padesáti společníků. Takovou společnost může založit jediný společník nebo více společníků. Obchodní firma, tedy název, pod kterým je podnikatel zapsán v obchodním rejstříku, musí obsahovat „společnost s ručením omezeným“.

Proces založení společnosti s ručením omezeným je poměrně zdlouhavý proces, který většinou zabere hodně času na úřadech. Pro založení je nutné tedy vykonat následující úkony:

  1. Uzavření společenské smlouvy formou notářského zápisu,
  2. složení základního jmění společnosti, nebo jeho části,
  3. získání živnostenských oprávnění (živnostenských listů atp.),
  4. zápis společnosti do obchodního rejstříku,
  5. registrace společnosti u finančního úřadu.

Minimální vklad společníka, a tudíž i minimální výše základního kapitálu společnosti, je 1 Kč. Společnost je založena v okamžiku, kdy se všichni její společníci dohodnou na obsahu společenské smlouvy a podepíší ji u notáře, avšak vzniká až okamžikem zápisu do obchodního rejstříku.

Ready-made společnosti

Vzhledem k tomu, že zakládání společnosti s ručením omezeným je velice zdlouhavý proces, nabízíme alternativní možnost založení společností. A to ready-made společnosti, jde o koupi předzaložených společnosti. Jedná se o firmu, která je zapsaná v obchodním rejstříku, má název, sídlo, jednatele, identifikační číslo a také plně splacený základní kapitál. Společnost však nevyvíjí žádnou obchodní činnost, byla založena pouze za účelem prodeje konečnému zákazníkovi.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.