Zaostřeno na pokrokový docházkový systém

Docházkový systém potřebuje dříve či později každá firma. Zapisování příchodů a odchodů zaměstnanců do knihy nebo „píchačky“ už ovšem patří minulosti. Současné moderní technologie Vám pomohou sledovat docházku mnohem efektivněji, a navíc ji dokážou napojit na mzdový systém.

Každý měsíc tak získáte perfektní podklady pro zpracování výplat. Ale hlavně se díky přesné evidenci docházky dočkáte lepšího využívání pracovní doby, a následně i snížení mzdových nákladů. Kontrolu docházky můžete provádět v reálném čase – online přes intranet. Hned vidíte, kdo je v práci, kdo na dovolené, na odborné konferenci a podobně.

Jak funguje elektronický systém kontroly docházky?

Docházkový systém se vždy přizpůsobuje potřebám konkrétní firmy. Chcete-li pouze podklady pro přípravu mezd, vystačíte s terminálem a čipovými kartami. Pokud vlastníte přísně střežený provoz, můžete mít evidenci docházky propojenou s bezpečnostními prvky. Moderní biometrické docházkové systémy například snímají otisky prstů či duhovky.

Nejčastější řešení docházkového systému

  • Čipové karty – zaměstnanec se při příchodu nebo odchodu registruje kartičkou u terminálu.
  • Plně virtuální – terminál je nainstalován přímo v počítačích pracovníků a lze na něm nastavit až 10 tlačítek (dovolená, služební cesta, přestávka na oběd…).

Docházka se běžně zaokrouhluje na minuty či hodiny. Systém lze použít samostatně, nebo s propojením na mzdovou evidenci, jak už bylo uvedeno. Tím ušetříte spoustu času věnovaného administrativě a následně i peněz.

Usnadněte si podnikání

Kromě elektronického docházkového systému můžete získat také profesionální řešení mezd, benefitů či personální systémy, kterým důvěřuje už více než 7 000 firem a státních institucí. Jejich autorem je Vema, nejrozšířenější software pro zpracování mezd v ČR. Dostanete se k němu snadno – přes internet. Má intuitivní procházení jako běžné webové stránky.

Usnadněte si podnikání a zbavte se náročného sledování legislativních změn. Vema to bude už navždy dělat za Vás. V přehledných tabulkách získáte veškeré personální údaje a spoustu dokumentů usnadňujících řízení. K dispozici jsou také konzultační služby, školení a servis.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.