Zjistěte bonitu potenciálních klientů ještě před schůzkou

Ať při svém podnikání jednáte s kýmkoli, vždy je dobré přesně vědět, s kým máte tu čest. Ne vždy je totiž slovo “čest” na místě. Mnoho podnikatelů může vyprávět, jak naletěli podvodným firmám, prodali zboží nesolventnímu kupci, uzavřeli smlouvu s bílým koněm, nebo řádně neprověřili vazby mezi svými obchodními partnery. Řekněme si, jak podobným problémům předcházet vyhledáváním informací o firmách s pomocí odborně připravených aplikací a hodnotících ukazatelů.

Důvěřuj, ale prověřuj

Ještě než se vydáte na schůzku s potenciálním klientem, zjistěte si o něm maximum informací – zda není v insolvenci, jaký má základní kapitál, jak vypadají jeho zisky a ztráty, zda nejde o dlužníka nebo nespolehlivého plátce. Takový klient by mohl vaše podnikání ohrozit. Můžete si projít základní veřejné zdroje - média či internetové stránky orgánů státní správy. Často objevíte velmi překvapivé informace. Jenže procházení desítek jednotlivých zdrojů je časově náročné a navíc je potřeba získaná data důkladně prověřit a dát do souvislostí. Dělat toto před každou schůzkou je velmi neefektivní a už vůbec se vám nevyplatí pro každého obchodního partnera vypočítávat hodnotící ukazatele, které by vám rychle a přehledně ukázaly například míru varovných informací anebo stupeň finančního zdraví prověřované firmy. Existuje nějaký způsob, jak získávat informace o firmách efektivněji?

Profesionálové pracují za vás

Pokud chcete ušetřit čas a přitom získat ještě hlubší analýzu potenciálního klienta, využijte specializované produkty, které umožňují prověřit skutečné finanční zdraví vašich klientů a ukázat řadu dalších důležitých informací. Každý obchodník ocení, když si bude moci snadno zjistit bonitu potenciálního zákazníka anebo spolupracujícího obchodního partnera. Aplikace obsahující obchodní, finanční a kreditní informace, jako je Cribis.cz, vám odhalí informace o osobách ve vedení firem, vzájemné obchodní vazby mezi různými společnostmi, jejich historii a další zajímavé ukazatele, a to až na personální úroveň - lze tak například identifikovat podezřelého majitele firmy, skutečného vlastníka anebo nastrčeného bílého koně. Taková data jsou před každým obchodním jednáním k nezaplacení. Během krátké chvíle zjistíte, jakou má daná firma barvu Semaforu Cribis znázorňujícího míru varovných informací anebo kolik hvězdiček má Index Cribis hodnotící aktuální finanční zdraví vyhledané firmy - a díky mobilní aplikaci třeba i na cestách - před sebou uvidíte přehledný informační report a aktuální výčet případných rizik.

Ten, kdo má informace a kdo ví, jak se k nim snadno dostat a jak s nimi co nejsnáze pracovat, bude vždy ve velké konkurenční výhodě. Mít neustále po ruce nástroj, který vás nenechá vstoupit do nezdravého obchodního vztahu, je chytré řešení.

PR článek

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.