Napište obchodní dopis, který prodává

Obchodní dopisy jsou mocné prodejní nástroje. Umožňují jednoduchým a přímým způsobem oslovit potenciální zákazníky a generovat objednávky. Pro mnoho lidí však napsání dopisu znamená velké úsilí a vyvolává řadu otázek. Jak mám dopis začít? Kdy mám zmínit nabídku? Jak dlouhý má dopis být? Odpovědi na všechny tyto otázky jsou obsahem následujícího článku.

 

Ukončete dopis včas

Mnoho autorů obchodních dopisů neví, kdy v psaní přestat. Rada je jednoduchá, ukončete dopis po té, co jste jednoznačně uvedli shrnutí své nabídky, záruku jejího splnění a výzvu k akci.

Ukončení dopisu může vypadat například takto Napište si o CD, ze kterého se dozvíte, jak výrazně uspořit náklady ve vaší firmě. CD je již pro Vás připraveno k odeslání, zdarma a bez jakýchkoliv závazků. Stačí když vyplníte souhlas se zasláním CD na našich webových stránkách a my Vám ho okamžitě pošleme.

Věnujte pozornost dovětku

Lidé se hodně často podívají napřed na konec dopisu, na to, kdo ho posílá, dříve, než se pustí do čtení. Proto je místo v blízkosti podpisu velmi cenné.

Umístěte tam dovětek, něco na tři až pět řádků. Může to být základní výhoda vašeho produktu, shrnutí nabídky, výzva k akci či cokoliv jiného, co podle vás zvýší úspěšnost vašeho dopisu.

Nezapomeňte ale, že těchto sedm rad vám může při psaní obchodního dopisu přinést štěstí jen v případě, že dodržíte obecné zásady pro písemnou korespondenci.

 

Autor článku: Ing. Vladimír Kuchař, poradce pro marketing a rozvoj firem, MARKETINGOVÁ KANCELÁŘ.CZ – redakčně upraveno.


Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.