Šaty dělají podnikatele

Šaty dělají člověka – a úspěšného podnikatele obzvlášť. Existují rady a zásady, které vám pomohou vypadat skvěle nejen při podnikání. Nechte se inspirovat a během chvilky tuto letitou pravdu potvrdíte!

 

Jak vybrat košili a vhodně sladit kravatu

Velikost je důležitá pro vzhled i pohodlí

Číslování velikostí košil vychází z obvodu krku měřeného v cm (tzn. máte-li obvod krku 42 cm, vaše číslo košile je 42). I vázanky se odlišují svou velikostí, resp. délkou své širší dominantní části. Nejlépe vázat a nosit se vám budou vázanky evropských, nikoli asijských střihů, kdy při zachování délky vázanky ke sponě opasku, uvážete i pěkný, dostatečně velký uzel.

 

Barva podle obleku

Barva košile je samostatnou kapitolou. Při její volbě mějte na paměti účel, za jakým košili kupujete. Vybírejte barvy módní. Pro každou sezónu se jejich paleta mění. Košile také musí samozřejmě ladit s vaším oblíbeným sakem nebo oblekem. Nezapomínejte na kravatu. Vhodně zvolená košile s barevně sladěnou vázankou podtrhne vaší osobnost.

Business styl

Základem business stylu je luxus a kvalita, elegance ve stylu glamour s proužkovými desény. Vedle městských spíše jednoduchých košil převážně ve světlých barvách se nosí ležérní košile. U vázanek převažují pruhy, kára a klasické geometrické vzory vhodně korespondující s barevnými tóny obleku a košile.

Klubový styl

Při výběru vázanek tohoto stylu se zaměřte na pruhy v kombinaci s klasickými klubovými vzory. Vázanku je vhodné doplnit o kapesníček, či nahradit motýlkem s kapesníčkem. Převažující barva vázanky či motýlka by se měla co nejvíce blížit barvě obleku, barva doplňkového vzoru může být odlišná od barvy košile.

Společenský styl

Jednobarevné košile v barvě bílé, černé, tmavě červené či champagne vytváří slavnostnější vzhled klasických obleků. Jedinečnost dotváří vázanky ve stejném barevném sladění. Noblesní saténové košile, motýlek a smokingový pás podtrhnou vaši osobnost při exkluzivních příležitostech. Pro vázanky, motýlky, frakové pásy, kapesníčky můžete volit materiály s jemným leskem, a to dle důležitosti společenské události, v polyesteru nebo hedvábí.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Richard_kovo Já taky pracuji v byznysu, takže je pro mě výběr vhodného oblečení velmi důležitý. Mnoho mých klientů dá na první dojem, proto musím vypadat perfektně. S výběrem oblečení mi naštěstí pomáhá manželka. Bez ní bych byl ztracený. Mám několik košil, které jsem si koupil přes https://www.modio.cz/ . Každý den nosím jinou, takže musím mít velkou zásobu.
18.6.2019 07:32 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, jsem rádi, že dobře míněné rady v tomto článku vzbuzují takové diskuze. Samozřejmě nejsou vryty do kamene, jsou to jen doporučení, ze kterých si můžete svobodně vybrat, zda je budete následovat a zda ne, či která jsou pro Vás konkrétně vhodná.
29.5.2014 10:56 | Odpovědět
Jaroslav Sever A do třetice - omlouvám se, trefili jste mne těmi moudry "do brňavky". Proč si, proboha nemohu koupit konzultaci a celý jeden oblek s doplňky já, který na to mám, na rozdíl od začínajícího kolegy, který má hodinky za pár tisíc.
proč musím chodit (nic na sebe neseženu - resp musím to SHÁNĚT) jako šupák s hodinami za čtvrt mega, když to poznají tak dva z deseti. Kdy konečně tihle radilové přijdou na to, že obchodník, hoden toho jména, posledních deset-dvacet let makal jako šroub a že tedy podle toho (čest výjimkám) vypadá?! :-)
26.5.2014 22:41 | Odpovědět
Jaroslav Sever Rady pro křupany - viz bílé ponožky. A naopak - sehnat kravatu, aby s normálnímn uzlem kryla přezku pásku je zázrak. Sešlapané boty - zkuste přežít večer v nových. Devět z deseti prodavačů nemá o šířce obuvi ani ponětí! Totéž kalhoty. Oblékáme "krásné mladé managery", kteří přišli dokázat Něco - o se ještě neví - prďolům, jako jsem já, odsouzený k několika málo košílím a oblekům. Opravdu čekám, ktertého veleducha konečně napadne, že já - na rozdíl od MLAMOJE na těch několik obleků a dvě rezervní košile (kdybych se pokecal) mám a rád je za svoje image utratím.
26.5.2014 22:29 | Odpovědět
Jaroslav Sever Tři čtvrtiny národa mají nadváhu. Zoufale čekám, kdy mne oblékne konfekce - ne proto, že na ušití nemám, ale proto, že snad i ona chce moje peníze za větší pestrost mého šatníku.
26.5.2014 22:17 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.