Šaty dělají podnikatele

Šaty dělají člověka – a úspěšného podnikatele obzvlášť. Existují rady a zásady, které vám pomohou vypadat skvěle nejen při podnikání. Nechte se inspirovat a během chvilky tuto letitou pravdu potvrdíte!

 

Jak chybují muži v oblékání

Světově známý časopis Forbes zveřejnil seznam deseti nejhorších chyb, které dělají muži v oblékání. Měl na mysli muže, kteří chtějí v životě něco dokázat, jdou za úspěchem a potřebují zapůsobit hlavně prvotním dojmem.

1Příliš dlouhé nebo příliš krátké kalhoty.

Není třeba dlouze rozebírat. Mnohý z nás si vzpomene, jak se příliš krátké kalhoty staly středem nepříjemné pozornosti u Václava Havla v začátcích jeho prezidentování. Dnes už máme svět elegance otevřený, takže ani dlouhé kalhoty se sešlapanými okraji nejsou zrovna na místě. Obojí dokáže pokazit celkový vzhled, ať už máte na sobě džíny Versaceho nebo poslední hit Armaniho. Ideální je délka k nártu s nepatrným předním zlomem.

2Bílé ponožky v polobotkách.

Tento neustále dokola omílaný nedostatek má v sobě už každý natolik zažitý, že když se náhodou ráno nepoštěstí a v polospánku sáhnete nedopatřením po svítivě bílé barvě, zkazíte si celý den. V tomto případě by delší kalhoty neškodily, ale nejlepším řešením bude třídit si ponožky podle barev a ty na sport skladovat v zadní části vašich úložných prostorů.

3Kombinování vzorů.

Kravata s proužky na kostičkované košili a k tomu různé výrazné barvy – nepříliš šťastná volba. Pokud jste milovníkem vzorů a nemůžete bez nich vyjít do ulic, zkuste alespoň zůstat u stejného barevného odstínu, kde jeden módní kousek bude tmavější než ten druhý.

4Příliš dlouhá nebo příliš krátká kravata.

Co to způsobuje? Deformaci vašeho celkového vzhledu. Pokud jste silnější postavy a vezmete si příliš krátkou kravatu, budete vypadat jako školák, který právě vyrostl ze své uniformy. Na příliš dlouhou kravatu také není zrovna pěkný pohled. Délka kravaty by měla být úměrná vaší výšce postavy, vyšší muži by tak měli volit při nákupu vázanku asi 150 cm dlouhou.

5Skvrny na oblečení.

Stane se to úplně nečekaně a v nejnevhodnější okamžik. Při zanícené gestikulaci vám ukápne docela malá kapka kávy na čerstvě vyžehlenou košili. Je tak malá, že si toho možná ani nevšimnete anebo to prostě neřešíte. Jenomže pak přijde důležité jednání a obchodní partner, který vás vidí poprvé v životě, před vámi cítí respekt až do chvíle, než objeví tu malou nicotnou skvrnku. Dojem obdivu a respektu je tatam, a pokud jste jej nenadchli už dávno předtím, při tomto setkání to určitě nebude. Mějte v práci vždy připravenou náhradní košilí pro tyto nečekané situace, nebudete litovat.

 

6Kalhoty v pase příliš vysoko nebo příliš nízko.

Nechtějte, abychom to detailně popisovali. Rada nad zlato, kalhoty by měly pohodlně spočívat na kyčelní kosti.

7Zanedbané boty.

Od dávných dob hlavní bod celkového vzhledu. Pečujte o svou obuv, a když vás přepadnou plískanice, vždycky najděte způsob jak ji dát alespoň dočasně do pořádku.

8Ledvinka a další zásobníky na opasku.

Ledvinkám odbily zvony už dávno. A pro to ostatní jako jsou mobily, i-pody nebo peníze si pořiďte kalhoty s vrchními kapsami, sako nebo zkrátka příruční módní tašku. Hlavně ve volném čase, kdy kufřík není nezbytný, taková „messenger“ taška posledních trendů přes rameno z vás udělá mistra ležérní elegance.

9Přílišné vrstvení.

V období zimních dnů k tomu máme všichni sklony. Ženy nejdou pod nánosy svetrů a kabátu téměř vidět a muži sní o flanelových košilích přes tričko u krbu se sklenkou whisky v ruce. Opět jsme u dojmu. Teplé košile s vykukujícím tričkem raději nechejte doma a zvolte přes košili nebo tričko teplejší svetr.

10Nesladěnost pásku s kalhotami.

Pokud chcete být opravdu v oblékání bezchybní, můžete si splnit i tento detail. Hnědý pásek k hnědým botám a podobně u dalších barev a vzhůru za obchodními a společenskými úspěchy.

Zdroj: V článku byly použity informace se serveru Dreamlife.cz, Lobby.cz a Magic Helena.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Richard_kovo Já taky pracuji v byznysu, takže je pro mě výběr vhodného oblečení velmi důležitý. Mnoho mých klientů dá na první dojem, proto musím vypadat perfektně. S výběrem oblečení mi naštěstí pomáhá manželka. Bez ní bych byl ztracený. Mám několik košil, které jsem si koupil přes https://www.modio.cz/ . Každý den nosím jinou, takže musím mít velkou zásobu.
18.6.2019 07:32 | Odpovědět
Redakce portálu Dobrý den, jsem rádi, že dobře míněné rady v tomto článku vzbuzují takové diskuze. Samozřejmě nejsou vryty do kamene, jsou to jen doporučení, ze kterých si můžete svobodně vybrat, zda je budete následovat a zda ne, či která jsou pro Vás konkrétně vhodná.
29.5.2014 10:56 | Odpovědět
Jaroslav Sever A do třetice - omlouvám se, trefili jste mne těmi moudry "do brňavky". Proč si, proboha nemohu koupit konzultaci a celý jeden oblek s doplňky já, který na to mám, na rozdíl od začínajícího kolegy, který má hodinky za pár tisíc.
proč musím chodit (nic na sebe neseženu - resp musím to SHÁNĚT) jako šupák s hodinami za čtvrt mega, když to poznají tak dva z deseti. Kdy konečně tihle radilové přijdou na to, že obchodník, hoden toho jména, posledních deset-dvacet let makal jako šroub a že tedy podle toho (čest výjimkám) vypadá?! :-)
26.5.2014 22:41 | Odpovědět
Jaroslav Sever Rady pro křupany - viz bílé ponožky. A naopak - sehnat kravatu, aby s normálnímn uzlem kryla přezku pásku je zázrak. Sešlapané boty - zkuste přežít večer v nových. Devět z deseti prodavačů nemá o šířce obuvi ani ponětí! Totéž kalhoty. Oblékáme "krásné mladé managery", kteří přišli dokázat Něco - o se ještě neví - prďolům, jako jsem já, odsouzený k několika málo košílím a oblekům. Opravdu čekám, ktertého veleducha konečně napadne, že já - na rozdíl od MLAMOJE na těch několik obleků a dvě rezervní košile (kdybych se pokecal) mám a rád je za svoje image utratím.
26.5.2014 22:29 | Odpovědět
Jaroslav Sever Tři čtvrtiny národa mají nadváhu. Zoufale čekám, kdy mne oblékne konfekce - ne proto, že na ušití nemám, ale proto, že snad i ona chce moje peníze za větší pestrost mého šatníku.
26.5.2014 22:17 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.