Chystá se unikátní podnikatelská konference MILCON v baťovském Zlíně

Motivace Inspirace Leadership CONference neboli MILCON je netradiční koncept konference pro podnikatele, která se uskuteční 12. června ve Zlíně. Pouze tři řečníci vystoupí v místním Kongresovém centru a podělí se o své úspěchy i pády, které provázely jejich cestou k milionovým společnostem. Zbyněk Frolík za LINET Group, Stanislav Martinec za KOMA Modular a Jaroslava Valová za SIKO koupelny. S nápadem uspořádat takovouto konferenci přišel Jiří Jemelka, jednatel J.I.P. networking s.r.o.

Nabídka konferencí je dnes velmi pestrá. Proč jste se rozhodl nabídnout další?

Nabídka je možná pestrá, ale konferencí o podnikatelích pro podnikatele v Česku zase tolik nenajdeme, pokud vůbec. A budeme-li se bavit o tom, že každému z hostů/řečníků dáme cca. 2,5hod. času, abychom měli všichni, kteří se zúčastníme, možnost danou osobnost poznat více do hloubky – pak se obávám, že nenajdeme žádnou podobnou konferenci. A to byl i důvod, proč jsme přišli s MILCON konferencí. Nešlo mi o to, abychom nabídli 8-12 řečníků za den jak na běžícím páse. Na takových konferencích se vše probírá z mého pohledu velmi povrchně. A navíc tam často hovoří lidé, kteří sice v mnoha případech rozumí svému oboru, ale zrovna tak v mnoha dalších případech jsou to lidé, kteří nic pořádného nedokázali ani nevybudovali. My jsme chtěli přijít pokud možno s podnikatelskými „esy“, kteří vybudovali své firmy od píky a kteří se dostali ideálně nad 1 miliardu obratu.

Čím Vám přijdou podnikatelé s obratem nad jednu miliardu zajímaví?

Předně tím, že to, co se jim podařilo v takovém rozsahu, už asi nebude souběh několika náhod. Jinými slovy – oni ví, co dělali a co dělají a jsou ochotni to s námi sdílet. Osobně jsem přesvědčen o tom, že v životě funguje kauzalita – vztah příčiny a následku. Pokud zjistíme a budeme se bavit o tom, co dělali úspěšní podnikatelé, můžeme plus mínus některé věci a principy použít s velkým procentem pravděpodobnosti, že dostaneme plus mínus podobné výsledky.

Měli jste i jiné kritérium pro výběr řečníků, než hranici jedné miliardy?

Ano. Hovoříme o tom i v naší video pozvánce Samozřejmě to nemůžeme posoudit naprosto jednoznačně, ale chtěli jsme vybrat řečníky, kteří navzdory svému enormnímu úspěchu v podnikání tak říkajíc z toho všeho „nezblbli“. Jedna manželka/manžel, jedno auto, žádná extra velká „úchylka“ či extravagance. Prostě normální lidi. Žádné manýry hvězd či excesy. Nikdo z nás nejsme „čistý nepopsaný bílý papír“, nehledali jsme Mirky Dušíny naší doby v podnikání. Hledali a oslovovali jsme ale sympaťáky, kteří v sobě dokáží obdivuhodným způsobem kloubit obyčejné lidství a neobyčejný příběh. Dalším kritériem byl již zmíněný fakt, a to je prokazatelnost toho, že svou firmu vybudovali od nuly a že za nimi nejdou žádné skandály, podezření z trestné činnosti apod. Kritérií bylo určitě mnoho.

Chcete, aby Vaši hosté konference MILCON přišli na to, jak se stát miliardářem?

Není naší ambicí dělat z lidí miliardáře. Je ale naší ambicí inspirovat a motivovat návštěvníky konference k tomu, aby byli ještě lepší podnikatelé. Jsem přesvědčen o tom, že čím více bude dobrých a svému byť lokálnímu okolí užitečných podnikatelů, tím nám všem bude lépe. Nevím, jestli je to nejvhodnější příměr, ale je to jak s politikou. Stejně jako podnikání, ani politika úplně nejlepší pověst nemá. To neznamená, že nejsou dobří politici – lidsky, odborně. A dobrý politik dokáže způsobit mnoho dobra. Stejně tak je to dle mého názoru s dobrým podnikem, může přinášet mnoho dobrého a prospěšného. A je ve finále jedno, jestli má firmu s obratem 10mil.Kč za rok, 100mil.Kč či 1miliarda. Důležité je dle mého, aby takový podnikatel makal a sloužil na 100%, zkrátka dal ze sebe vše, co má a co může. Žít život i podnikání naplno, učit se a růst. Dávat tím pádem víc dobra, být víc prospěšný. A tuhle neskromnou ambici u nás v MILCONu určitě máme.

MILCON má podle Vás „unikátní formát“. V čem je tedy tato konference jediná svého druhu?

MILCON má několik specifik. Jednak jsou to rozhovory místo přednášek. Jednak zajedeme na hlubinu, nebudeme zůstávat na povrchu – protože za 2,5hod. už trošku toho řečníka poznáme. Z konference chceme udělat mimo jiné také zážitek. Proto budou rozhovory s řečníky prokládány fyzicky natočenými záběry z jejich života, z jejich prostředí, v němž se de facto denně pohybují. I tento prvek má zvýšit autentičnost toho, o čem si s nimi budeme povídat. Rádi bychom také nějakým způsobem zapojili do konference odkaz Tomáše Bati, proto bude celý den prostoupen krátkými vystoupeními herce, který Baťu bude ztvárňovat. A v neposlední řadě bude k dispozici i mentor, který má zkušenosti s řízením desítek malých a středních firem napříč ČR i obory, aby nám přiblížil, jak témata, o nichž budou hovořit řečníci, rezonují s realitou a podnikatelskou praxí v malých a středních firmách. A možná to nejdůležitější na závěr. Protože chceme, aby účastníci konference dostali opravdu kvalitu, zážitek a odcházeli s vysokou přidanou hodnotou, nabízíme jedinečnou garanci risk-free. Tzn., že za vstupenky nemusíte platit dopředu. Teprve po skončení konference MILCON zhodnotíte, zda jste či nejste spokojeni, resp. tedy zda za vstupenku zaplatíte či ne. Z naší strany to není žádný vabank. Jednak jsme o kvalitě konference přesvědčeni. A jednak nechceme prodávat „zajíce v pytli“, tzn. nejdříve korektně dodáme službu a teprve pak ať si každý udělá úsudek o tom, zda tomu cena odpovídá.


Jiří Jemelka

Jiří Jemelka je, odborník na řízení firem, prodej a leadership, expert na koučování a formování podnikatelů, manažerů a obchodníků, řečník na odborných konferencích zaměřených na podnikatelské problémy a výzvy. Má neobyčejnou schopnost pracovat na více často velmi komplikovaných projektech, využívá synergii týmové práce, je nepoučitelný v otázce důvěry lidem, neboť je přesvědčen, že pouze s lidmi dokáží firmy nejen přežít, ale především dlouhodobě prosperovat.

Autor rozhovoru, Marek Chvátal, moderátor konference MILCON.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Praktické návody se vším všudy

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.