Jak zvládnout podnikání jako zkušený profesionál

Každý podnikatel, ať už zkušený nebo začínající by měl vědět, jak se chová profesionál, aby jeho práce byla dostatečně efektivní a výsledky profesionální. Podle čeho se posuzuje profesionální přístup a jak se k profesionalitě v podnikání dopracovat?

Jak ze sebe udělat skutečného profesionála

Jak by profesionální podnikatel měl vypadat naznačil výzkum. I když ale nemáte tak dokonalé schopnosti, které popisuje výzkum, abyste vše zvládali s potřebnou lehkostí profesionála, i tak může udělat několik kroků, které mu v jeho práci pomohou cítit se dobře a působit fundovaně.

 

Naučte se využívat svůj čas plnohodnotně. Optimalizujte své pracovní činnosti a ty, které nestojí na vašich unikátních schopnostech nebo dovednostech, nechte na jiných. Ušetříte tak spoustu času, který budete moci věnovat práci na sobě samých. Naučte se od práce odreagovat a vymezte si čas, kdy můžete nabrat nové síly. Pokud budete vystresovaní nebo budete otroky svého vlastního podnikání, jen stěží se z vás stanou profesionálové.

 

Zaměřte se na vaše znalosti, a to jak v obecné podnikatelské rovině, tak znalosti specifické pro váš obor podnikání. Zajímejte se ekonomiku a politiku, ta udává směr i vašemu podnikání. Sledujte trendy v podnikání, inspirujte se v zahraničí. Budete–li mít dobrý rozhled, i bez vysokoškolského diplomu budete působit jako erudovaný odborník a brzy si u svého okolí vydobudete respekt.

Nedělejte zbytečně začátečnické chyby, které už udělalo mnoho podnikatelů před vámi. A pokud už chybný krok uděláte, převezměte za něj zodpovědnost a přiznejte si, že jste chybovali. Při podnikání leží tíha rozhodnutí jen a pouze na vašich bedrech. Buďte ale aktivní a nebojte se přiměřeně riskovat.

Dbejte na morální stránku vašeho podnikání. I v podnikání platí známé „s poctivostí nejdál dojdeš“, nesnažte se podvádět své zákazníky, prodávejte vždy jen to nejlepší zboží či služby, které jste schopni vyrobit. Začněte využívat principů společenské odpovědnosti, pomohou vám působit na své okolí mnohem důvěryhodněji. A i vy budete mít ze svého podnikání lepší pocit, když budete vědět, že vám přináší nejen obživu ale i uspokojení z etického a rovného chování.

Profesionalitu posílí vaše umění jednat s lidmi. Mít kultivovaný výklad nebo dobře promyšlenou prezentaci v ruce je pro získání zákazníka či obchodního partnera velmi důležité. I v podnikání platí, že člověk se rád potká s lidmi, kteří mu jsou sympatičtí a ze kterých bude cítit empatii nebo klid. Pokud sháníte zákazníky přímým oslovením, může vám dobrá příprava na setkání velmi pomoci. Nastudujte si etiketu, budete se cítit mnohem sebevědomněji a to posílí i vaši důvěru v sebe samé. Od ní je už jen malý krůček k profesionalitě.

Zdroj: Výzkum Pojetí profesionálního manažera v České republice

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
Petr Renko Já jsem se při založení své offshore společnosti obrátil na https://www.ioffshore.cz/ , kteří mi se vším pomohli, takže jsem rozjel podnikání jako profesionál. Bez jejich pomoci by pro mě byl začátek o dost těžší.
8.3.2019 06:33 | Odpovědět

Praktické návody se vším všudy

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.