Nejčastější chyby v řízení podniku

Pokud podnikáte, je důležité neustále si pokládat otázku: Jak řídím svou firmu? Mnoho lidí si myslí, že pokud firma zajišťuje příjmy a zisky, je úspěšná. Bohužel to tak není. V řízení (managementu) firmy dochází často k manažerským chybám, článek shrnuje ty nejčastější.

Pochybení při vedení podniku

1Podnikání bez kontinuálního rozvoje.

Pokrok a zlepšování jsou pro každé podnikání důležité. Pokud se nebudete o rozvoj vašeho podniku starat, vaše produkty či služby zastarají a nikdo je nebude kupovat.

2Špatné doplňkové služby.

Mnoho firem krachuje, protože poskytuje špatné služby. Pokud nabízíte špatné služby k produktům, je pravděpodobné, že se to vašim zákazníkům nebude líbit. S nespokojenými zákazníky souvisí i nízký prodej.

3Špatný marketing a propagace.

Každé podnikání potřebuje marketingové plánování, jinak nikdy nezískáte své zákazníky. a to nejen v počátcích podnikání. Bohužel i špatná reklamní kampaň je reklama, která ovlivní chování zákazníků. To je jedna z nejčastějších chyb. 

4Vysoké ceny produktů a služeb.

Mnoho firem zvyšuje své ceny, aby docílili větších zisků. Ale pamatujte si, lidé většinou nakupují kvůli lepší ceně. Hlavně při velké konkurenci ve vašem odvětví je cena hlavní rozhodovací faktor nákupu. Když máte vysoké ceny a vaše konkurence ceny sníží, často se stává, že přebere vaše původní zákazníky.

5Nízké investice do rozvoje podnikání.

Dejme tomu, že chcete spustit nové podnikání, pak budete potřebovat určitou částku peněz na rozjezd podnikatelského záměru. Pro počáteční investici potřebujete třikrát větší objem peněz. Proč? V počátku podnikání nebudete mít žádný zisk a budete se pohybovat v záporných číslech. No a když všechny peníze utratíte, z čeho chcete nové podnikání rozjet?

Zdroj: iPodnikatel.cz (překlad z Ezinearticles.com)

 

Zaregistrujte svůj e-mail a objevte 30 chyb v prvním roce podnikání, které mohou stát vaše podnikání život, pokud se z nich nyní nepoučíte. E-book dostanete e-mailem.

Témata:
management  

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Praktické návody se vším všudy

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.