10 způsobů jak rozšířit vaše podnikání

Chcete vaše podnikání přenést na vyšší úroveň? Pak vyzkoušejte těchto 10 praktických způsobů, jak rozšířit váš podnik.

Tipy na rozvoj podnikání

Když jste začínali se svým podnikáním, pravděpodobně jste sbírali spousty informací, studovali jste knihy, časopisy, platili jste si poradce apod. Investovali jste hodně peněz, času a energie, abyste rozjeli váš podnik. Pokud již máte za sebou úspěšný začátek a máte vybudované úspěšné podnikání, měli byste být zvědaví, jak se dostat vaše podnikání dál než je teď. Máte spoustu možností. My vám nabízíme 10, které jsou vyzkoušené. Výběr jednoho či více způsobů záleží na typu vašeho podniku, dostupných zdrojích a objemu času, peněz a energie, kterou chcete znovu investovat. Pokud jste připraveni růst, jsme my připraveni vás inspirovat.

1Otevřete si podnik na dalším místě.

To nemusí být vaše nejlepší volba pro podnikatelský růst, ale zmiňujeme ji první, protože vás většinou první napadne. Tato expanze nemusí dopadnout dobře, pokud neuděláte podrobný výzkum, plánování a propočet.

2Nabídněte vaše podnikání jako franchisu nebo příležitost k podnikání.

Pokud nabídnete svou firmu jako franchisu, můžete se rozrůst i do několika zemí světa. Jiným podnikatelům umoňíte provozovat vlastní podnikání ale pod vaší zavedenou značkou. Jako firma nabídnete know-how, metodiku a strategii prodeje, podpoříte firmy při vybavení obchodu, v marketingových aktivitách, školení personálu i podpoře prodeje. Získáte firmy, které budou vypadat jako ta vaše a zvýší se váš zisk.

3Získejte licenci pro váš produkt.

Tento způsob rozvoje může být velmi efektivní a při tom nestojí téměř žádné peníze. Pokud máte nabízíte specifické služby nebo značkové zboží, můžete získat peníze z jejich dalšího prodeje, pokud jsou samozřejmě úspěšné. Produkce a prodej vaší značky či produktu je snazší než začít nové podnikání a risk a finanční náročnost je minimální. Vaše produkty či služby nabídněte firmě, která vyrábí podobný produkt jako vy.

 

4Vytvořte alianci s ostatními firmami na trhu.

Spojení vašeho podniku s podobným může být ta správná cesta, jak rychle expandovat. Pokud se spojíte s jinou firmou, která je také úspěšná, získáte další zákazníky a zvýšíte svůj zisk. Vytvoření spolku může být tou nejrychlejší cestou k úspěchu.

5Zpestřete nabídku zboží a služeb.

Vytvoření pestré a různorodé nabídky produktů či služeb vám pomůže k růstu. Rozšířením nabídky a služeb vytvoříte širší strukturu příjmů, zákazníků a samozřejmě vám tak narostou i prodeje a zisky. Pomoci ke zpestření vaší nabídky vám může prodej kompletních produktů (služeb), dovoz či vývoz vašich i jiných produktů.

6Získejte jiné obchody.

Prodáváte-li nějaký speciální produkt pro zvláštní skupinu lidí, získejte obchody či prostory, kde se vaše cílová skupina pohybuje. Ostatní obchody pak budou vydělávat pro vás. Pokud např. prodáváte především teenagerům a vysokoškolským studentům, přemýšlejte, kde tráví většinu času. V této věkové skupině se jedná o školy, kluby a koleje. Představte tam váš produkt.

7Získejte veřejnou zakázku od státní organizace.

Nejlepším způsobem, jak rozrůst vaše podnikání, je získat státní organizaci jako zákazníka. Stát většinou velmi dobře platí a také je zakázka většinou velkých objemů. Jděte do toho, ale pouze v případě, že to vaše firma zvládne. Připravte se, že na velké papírování a plnění termínů. Určitě se to ale vaší firmě vyplatí.

8Získejte jinou firmu.

K růstu vaší firmy vám může pomoci získání jiného podniku. Nabízí se bankrotující firma, kterou můžete zachránit. Nejjednodušší částí je aukce, ve které firmu získáte, pak vás čeká velký boj. Základem je udržet zákazníky a ty nejlepší zaměstnance, sjednotit technologie a marketingové postupy.

9Expandujte globálně.

Nemusíte růst pouze větším množstvím zákazníků nebo růstem prodeje. Globální růst vychází z integrace nejlepší myšlenky a kvalitních technologií a umožní vám rozrůst se do jednotlivých států po celém světě. Pro globální růst nepotřebujete koupit novou společnost. Stačí jen připravit nabídku pro mezinárodní obchod a zajistit zahraničního distributora, který bude prezentovat váš katalog produktů a bude je prodávat do domácích obchodních sítí.

10Rozšiřte se na internet.

Pokud ještě nemáte na internetu prezentaci vašich produktů a služeb, popř. internetový obchod, může být vaší silnou zbraní proti konkurenci. Rozšíříte si okruh zákazníků, zvýrazníte vaše podnikání a také myslíte na budoucnost. Internet je ve stále více domácnostech a obliba hledání informací na síti i virtuální nakupování stále roste. Důležité je, aby byly vaše stránky vidět, proto dbejte na optimalizaci stránek a nebojte se investovat do rozumné internetové reklamy. Také pojem internetový marketing by pro vás neměl být cizím.

Diskuze k článku

Přidat komentář
Roger Stacy Upřímně si vážím pana Jeffa, který mi pomohl s již hackovaným programem ATM CARD a byl jsem tak chudý bez finančních prostředků, které jsem frustrovaný. Jedno ráno, když jsem surfoval po internetu, jsem viděl různé komentáře od lidí, kteří svědčí o tom, jak mu pan Jeff pomohl být chudým bohatému člověku prostřednictvím této již přerušené karty ATM. Byl jsem skeptický, kdyby to bylo pravda, rozhodl jsem se kontaktovat jednoho z lidí, kteří dali toto svědectví, aby viděli důkazy předtím, než se obrátí na tohoto hackera, a ukázali mi, že nebudu mít podezření, že je skutečně skutečný a že jsem kontaktoval jeho e-mail: jefflouisworld @ gmail .com Chcete-li také tuto kartu WHITE ATM, chci, abyste kontaktovali e-mailovou adresu Hackers: nebo kontaktujte jeho mobilní číslo +12142720837
6.3.2018 07:22 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.