8 kroků k výnosnému affiliate marketingu

Affiliate marketing patří do oblasti výkonnostního marketingu. Partneři přivádí nové zákazníky na stránky obchodníka (e-shopu), za které obdrží provizi z každého nákupu přivedeného zákazníka. Partneři mohou získávat návštěvníky různými kanály. Nejčastějším jsou vlastní webové stránky, e¬-mail, sociální sítě, vyhledávače a ti nejzkušenější dokonce po telefonu. Jejich motivace je jednoduchá – přimět zákazníka k akci (většinou objednávce) a obdržet za to provizi.

Výše zmíněná akce nemusí být pouze objednávka v e-¬shopu. Může to být také vyplnění formuláře, zanechání e-¬mailového kontaktu nebo pouhé zobrazení reklamy. I provize může mít různé podoby. Může se jednat o fixní částku (většinou za zanechání kontaktu), nebo procentuální částku z celkové ceny nákupu.

Affliate – trend, který odezní nebo nezbytnost?

Velikost trhu affiliate marketingu roste ve světě tempem zhruba 20 % ročně. Analytická společnost Forrester research, která se zabývá výzkumy trhu, uvádí, že celosvětové náklady na affiliate budou v roce 2016 více než 4 miliardy dolarů. Tolik plánují obchodníci vyplatit na provizích a nákladech spojených s provozem provizního programu.

V ČR je toto číslo mnohem menší. Aktuálně je u nás zhruba 1 000 funkčních provizních programů. V těchto programech je zapojeno přes 10 000 partnerů, z nichž většina je zapojena do více provizních programů současně. Žádná oficiální čísla o velikosti trhu nejsou známa, ale velikost trhu se odhaduje na 250–400 milionů korun vyplacených na provizích ročně. Nejoblíbenějšími obory jsou slevy, finance, zdraví a cestování.

 

Pokračování najdete v květnovém e-magu Starting Up

o autorovi rozensky
Mário Roženský

Poslední tři roky se zabývám popularizací affiliate marketingu v Čechách a vývojem SaaS aplikací. Napsal jsem knihu Jak prodat více díky Affiliate marketingu. Často také o affiliate přednáším a pořádám Affiliate školení. Jsem také tvůrcem aplikace pro zjednodušení správy provizního marketinguAffilBox.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.