Korporátní identita firmy: Proč a jak mají firmy řešit jednotnou firemní identitu (1.díl seriálu)

Vítejte na začátku seriálu o designu firemní identity. Postupně si prozradíme tajemství úspěchu prezentace firem, které jsou lídry na trhu. Řekneme si, jak design všech propagačních materiálů ovlivňuje vnímání firmy okolím a také samostatný růst společnosti. Začneme ale pěkně od začátku vysvětlením, co je to korporátní identita a kterými prvky je tvořena.

Co je to korporátní identita

Korporátní identitu můžeme vnímat jako ucelený obal firmy, který udává jednotný styl a základní prvky, kterými se firma prezentuje. Počínaje logem přes základní tiskoviny jako jsou například vizitky, hlavičkový papír, katalogy a další složitější tiskoviny, kam spadají různé návody, produktové listy, letáky, prospekty. Do korporátní identity zahrnujeme i polepy aut, výlohy prodejen a v neposlední řadě váš web.

 

Ideální korporátní identita ve všech prvcích používá stejné grafické styly, stejná písma, stejné barvy atd.

Příklad jednotné korporátní identity

Příklad jednotné korporátní identity

Proc přemýšlet nad jednotnou korporátní identitou?

Zapamatovatelnost

Pokud vaše firemní identita používá stejné barvy a grafické prvky, je pravděpodobnější, že bude lépe zapamatovatelná. Jde tedy o to, abychom se postupně vrývali lidem do paměti a až budou mít problém, který řeší váš produkt nebo služba, okamžitě si vzpomněli na vás. Špatným příkladem je pokud vaše prezentační materiály využívají jiné barvy a styly. V průběhu několika týdnů se potenciální zákazník setká třeba s letáčkem, billboardem nebo reklamou na webu, ale ani jednou se mu nespojí, že jde o stejnou firmu.

Prestiž

Design prezentačních materiálu a jeho kvalita dělá na potenciálního zákazníka nějaký dojem. Pokud grafika vypadá amatérsky riskujeme, že vaši firmu zákazník ani neosloví, protože mu nepřijde dostatečně důvěryhodná.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.