Madla Čevelová: Nastavit si byznys po svém

Madla Čevelová je marketingová čarodějnice. Jejím denním chlebem je pomoc začínajícím a malým podnikatelům s marketingem a podnikáním obecně. Používá čáry, které můžete začít aplikovat i vy. Velká kniha marketingových kouzel se vám otevírá v tomto rozhovoru.

Co pro vás osobně znamená podnikání?

Pro mě je to nejen způsob obživy, ale spíš způsob myšlení. Filozofie. Přístup k životu. Hodně založený na tom, že za svůj život přijímám odpovědnost a jsem ochotná si ho aktivně řídit a ovlivňovat. A taky nést následky, ať už jsou negativní nebo pozitivní.

Podnikání znamená také svobodu nastavit si byznys i život po svém. Mít větší možnost sladit práci se životem. Mít čas na rodinu, přátele a koníčky, čas chodit do přírody a dělat věci, které mi připadají smysluplné. V zaměstnání to jde taky, ale připadá mi to o hodně těžší.

Na co je třeba se připravit při rozjezdu podnikání?

Především na to, že podnikání je práce. Příběhy o tom, že někdo zázračně zbohatl, aniž by hnul prstem, patří spíš do říše pohádek. Pouštíte se do podnikání s tím, že konečně budete dělat to, co vás baví? Gratuluju. I když se to podaří, ještě neznamená, že budete dělat jenom to.

Podnikat znamená nejen poskytovat svoji službu nebo vyrábět produkt, ale také ho prodávat. Nabízet, balit a nosit na poštu. Taky dělat marketing, jednat s dodavateli, vystavovat faktury, mýt podlahu a vařit zákazníkům kafe. To k tomu prostě patří.

 

Druhá věc je, že i když na začátku hodně zaberete, chvíli potrvá, než vaše úsilí ponese nějaké ovoce. Někdy je těžké vydržet, a i když odměna stále nepřichází, věřit a naplňovat firmu pozitivní energií. Když máte byznys dobře nastavený, situace se obrátí, jen je potřeba počkat. U malých firem se většinou „láme chleba“ tak po roce podnikání.

Pokračování rozhovoru najdete v únorovém e-magu Starting Up

Autorka Bara profilovka mala

Barbora Mazochová
šéfredaktorka portálu iPodnikatel.cz


Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.