Trendy v podnikání aneb jak nepokulhávat za dobou a konkurencí

Pokud chcete váš podnik nechat nadále vzkvétat, je potřeba vědět, jaké trendy a novinky přijdou v nejbližší době na váš trh. Jak udržet krok s dobou a konkurencí napoví následující článek

Trendy v podnikání

Díky zrychlení komunikačních prostředků se podnikatelská sféra a trendy v ní mění stejně rychle jako roční období, v některých odvětvích dokonce jako den a noc. Díky novým technologiím se svět propojuje čím dál důkladněji a podnikatelé na změny reagují velmi rychle – tedy alespoň ti úspěšní. V dnešní době je totiž životně důležité nebát se přijímat nové výzvy a neustále své podnikání posouvat blíže směrem k aktuálním přáním a potřebám zákazníka.

I když podnikatel nemá vysoké ambice, nemůže si dovolit stagnovat

Možná, že vašim cílem není dramatický rozvoj podnikání ani sen o řízení firmy o sto lidech, ale chcete jen dobře podnikat. I v tomto případě ale musíte znát recept na to, aby vaše podnikání nezůstal pozadu.

Možností, jak se dostat k novinkám z vašeho oboru podnikání je mnoho. Ať už jím je členství v sdruženích, která umožňují setkávání lidí podobných zájmů a profesí nebo rozšiřování vašeho povědomí o nových trendech brouzdáním na internetu, obojí je dobrá cesta k tomu, jak nezůstat pozadu. Není ani na škodu si předplatit zahraniční magazín, který se věnuje vašemu oboru podnikání, může vás inspirovat k novým neotřelým nápadům. Členství v oborových organizacích, kde se setkávají lidé věnující se  stejnému řemeslu jako vy, může být nekonečnou studnicí pro nové impulsy pro vaše podnikání a zároveň vám pomůže rozšířit si obzory, což je zdravé nejen pro správné podnikání, ale zároveň to přispěje k rozvoji vlastní osobnosti podnikatele.

 

Osvojit si způsob, kterým budete pravidelně vstřebávat novinky a trendy ve vaší oblasti podnikání, je velmi důležité, protože to je nezbytným předpokladem pro úspěšný rozvoj podniku. Naopak ignorace trendů může vaší způsobit firmě velkou škodu.

Každý má svůj vlastní přístup

Svůj přístup ke sledování trendů v oblasti reklamních videí má například filmové studio FILMOCHOD. Nebojí se naplno využívat možností internetu a sledovat nejnovější dění v oblasti reklamy. Po několika letech hledání inspirace a nápadů v reklamní sféře už mladí filmaři dokáží sami odhadovat, jakým směrem se trendy budou dále ubírat.

Mít takový přehled a ne jen schopnost přizpůsobit se rychle vyvýjejícímu světu kolem, ale dokonce umět budoucnost předvídat, to je dnes oceňovaná dovednost a může se stát vaší velkou konkurenční výhodou. Stejně jako reflexe současného dění v rámci svého oboru podnikání.

Příkladem může být výrobce nábytku. Ten si nemůže (tedy v případě se i na starobylém stylu založí svou kariéru) dovolit nepřizpůsobit měnícím se požadavkům zákazníků, protože potom by přicházel o zakázky. Inovace nemusí nutně znamenat ztrátu osobní identity, ale naopak se váš styl může promítnout do nových (trendy) požadavků na design a stále to bude výrobek vyrobený vámi a podle vašich představ.

Pro drobné podnikatele, kteří se snaží najít si své místo na českém trhu a jak dotáhnout svou firmu ke slušným ziskům, je nezbytná velká aktivita z jejich strany a schopnost učit přímo od konkurence, tedy od svých úspěšných „nepřátel“.

Témata:
marketing  

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.