Určující článek internetového marketingu? Ani vy, ani uživatelé. Vyhledávače a SEO!

Chyběly vaší firmě doposud funkční webové stránky a konečně jste se rozhodli tento nedostatek napravit? Dobře pro vás! Nezapomeňte ale, že výroba webu, který vám má přinášet zákazníky, není úplně jednoduchá. Bylo by krásné vytvořit si webové stránky, hodit nohy na stůl a sledovat příliv nových klientů. V praxi to tak ale bohužel nefunguje.

Linkbaiting a linkbuilding

Jakmile jsou jednou vaše stránky hotové, přichází fáze linkbaitingu a linkbuildingu. Co to je? Pomocí obou těchto metod se snažíte získat zpětné odkazy na vaše stránky. Jednoduše řečeno vám jde o to, aby na vaše stránky vedlo co nejvíce odkazů z jiných webových stránek. Čím větší počet zpětných odkazů, tím vyšší je pravděpodobnost, že se váš web posune ve výsledcích vyhledávání na vyšší příčky.

 

V případě linkbuildingu kýženého cíle dosahujete pomocí zápisu do různých katalogů nebo komentování oborově podobných článků či příspěvků v diskuzích. Nezanedbatelná je i výměna odkazů s tématicky podobnými weby. Kromě počtu odkazů ale vyhledávače také hodnotí kvalitu stránek, ze kterých odkaz vede. Důležité je, aby odkazy vznikaly přirozeně a v rozumném počtu. Náhlý vznik stovky odkazů během velmi krátkého časového úseku bude pro vyhledávače krajně podezřelý. Určitě se proto vyhněte různým automatickým systémům pro výměnu odkazů, patičkovým mechanismům apod.

Linkbaiting se od linbuildingu liší především ve větší přirozenosti. Staví na tom, že pokud je obsah vašich stránek dostatečně zajímavý a přínosný, uživatelé začnou odkazy na váš web vytvářet sami. Dbejte proto na to, aby vaše stránky byly zajímavé, originální a ničím nepoznané. Jednoduše řečeno, to co se bude líbit lidem, se bude líbit i vyhledávačům.

Když nevíte co, obraťte se na profíka

Už se vám ze všech zkratek, písmenek a pojmů okolo internetové reklamy motá hlava? Nikdo se vám nemůže divit. SEO je jako mnoho dalších mechanismů internetového marketingu doménou profesionálů.

Ti vám mohou pomoci dvěma způsoby. Buď sami provedou analýzu vašich současných internetových kanálů a provedou jejich optimalizaci, nebo v ní vyškolí vás samotné. V současné době existuje mnoho prověřených firem, které školení v oblasti SEO nabízí. V obou případech byste měli nakonec mít pocit, že váš web je nyní lépe viditelný ve výsledcích vyhledávání a přitahuje větší počet nových uživatelů.

SEO se netýká pouze webových stránek

Nenechte se zmást. SEO pravidla se nevztahují pouze na klasické webové stránky. Mít jej neustále na paměti je třeba i při zápisech do oborových katalogů nebo při vytváření profilů na sociálních sítích. Internetové vyhledávače provádějí integraci jednotlivých informačních kanálů o vaší firmě. Pokud spolu budou všechny vaše zdroje internetové propagace „ladit“, automaticky se zvyšuje vaše relevance.

Agentura Najisto

Chcete využít sílu vyhledávačů ve váš prospěch? Chcete získat nové návštěvníky, kteří u vás skutečně nakoupí? Doporučujeme obrátit se na Agenturu Najisto, která vám se SEO pomůže. Předejdete tak mnoha začátečnickým problémům, kterých se dopouští mnoho firem, jež zkouší SEO na vlastní pěst.

Autor: Agentura Najisto

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.