10 rad, které je lepší při úvahách o zahájení podnikání ignorovat

Budoucí podnikatel by měl pečlivě vážit, které rady poslouchat a které ignorovat, ne všechny jsou totiž dobré a to i v případě, že jsou dávány s dobrými úmysly. V následujícím článku vám představíme 10 rad, které byste měli raději ignorovat.

 

Jaké rady neposlouchat v začátcích podnikání

1„Svobody lze dosáhnout jen tím, že si založíte vlastní podnik.“

Častým důvodem pro zahájení podnikání bývá mylná představa, že podnikání je jediná cesta k osobní svobodě. Není to pravda a nikdo by se neměl touto představou řídit. Existuje mnoho lidí, kteří jsou spokojeni jako zaměstnanci a mají velmi dobrou rovnováhu mezi prací a svým soukromým životem. Je dokonce celá řada podnikatelů, kteří své podnikání ukončí a vrací se do zaměstnání, aniž by měli pocit, že ztrácí osobní svobodu.

Přečtěte si o tom, zda začít podnikat nebo zůstat v zaměstnání.

2„Běžte do toho, budete úspěšní podnikatelé.“

Lidé, kteří uvažují, že začnou podnikat, jsou podporováni výroky, které často nemají žádný reálný základ. Lidé, kteří jim tato povzbudivá slova říkají, však ve skutečnosti spíše pochybují o možném úspěchu. Je proto potřeba hledat více názorů, nejlépe od lidí, kterým můžete jako budoucí podnikatel věřit, a kteří jsou k vám upřímní.

3„Představte si úspěch.“

Zájemci o podnikání také často slýchávají rady o tom, že jasná představa úspěchu,jeho vizualizace a víra v něj, je zárukou toho, že podnikatelský sen se skutečně splní. Málokdo si však uvědomuje, že to zdaleka neplatí vždy, a že každý sen se musí odrazit od reality. Nelze vybudovat podnik, když nemáte dobrý produkt nebo dostatečný trh pro své výrobky. Každý  budoucí podnikatel by měl tyto rady brát s rezervou.

4„Dokázat lze jen to, o čem sníte."

Velmi často se říká, že bez konkrétního snu nelze nic dokázat. Není to ale pravda. Je hodně lidí, kteří etapu snění přeskočili a pustili se rovnou do realizace podnikání a mohli tak hned prožívat radost z dosaženého úspěchu.

5„Když se všem ostatním v podnikání daří, vám se bude také."

Pokud není zřejmá  výrazná podobnost s těmito „ostatními lidmi“, je srovnání s nimi pro vás naprosto nepodstatné a jejich úspěch v podnikání zdaleka není zárukou vašeho úspěchu.

6„Pravděpodobně selžete.“

Takovýto rádce zřejmě používá strach k tomu, aby budoucího podnikatele motivoval k tvrdší práci. V takovém případě je třeba provést vlastní vyhodnocení svých šancí, případně si zajistit další názory.

7„Cítíte-li se nabitý energií do nového úkolu, uspějete.“

Pocity jako jsou povzbuzení či nabití energií znamenají pouze to, že si zájemce o podnikání některé prvky práce opravdu užívá. Je třeba si uvědomit, která část práce je ta zábavná a poté ji zahrnout do plánu práce častěji. Nelze však odvozovat úspěch jen od toho, že práce je pro vás současně i zábavou.

8„Vždy se můžete vrátit ke své bývalé profesi.“

Po měsících či letech snahy rozjet nový podnik se každý změní, bude jiná i dřívější práce a dokonce i bývalí kolegové budou váš návrat do kolektivu vnímat jinak. Návrat k původní profesi je proto vždy obtížný, lépe se bude dařit těm, kdo mohli opustit svoji práci, když byli na vrcholu.

9„Máte za sebou úspěšnou kariéru, takže i teď přijdete na to jak být úspěšní.“

Hned v začátcích úvah o zahájení podnikání je potřeba si uvědomit, že podnikání je zcela něco jiného než předchozí kariéra a pamatovat na to při každém kroku. Zvážili jste už všechny aspekty podnikání?

10„Budete v pohodě, jen potřebujete víc jistoty.“

Jistota a sebevědomí jsou dvě rozdílné věci. Pokud budoucí podnikatel nemá dost sebevědomí, nemůže úspěšně podnikat. Pokud mu chybí jistota, je to projevem nedostatečných znalostí nebo zkušeností, to není překážka úspěšného podnikání. V tomto případě stačí najít dalšího zkušeného poradce nebo si doplnit vzdělání.

Zdroj: Překlad článku ze serveru BusinessKnowHow.

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.