4 věci, které musíte vědět, než spolu začnete podnikat

Existuje několik věcí, které byste si jako aspiranti na podnikání v páru měli ujasnit, jinak můžete skončit sami a v mínusu. Jiří a Lucy Majkusovi ví, které to jsou.

Pár dní před psaním tohoto článku jsem se své ženy zeptal: “Co se ti nejvíc líbí na podnikání v páru?” Lucy mi spontánně odpověděla: “Že můžeme být spolu.”

Spousta lidí si myslí, že společné podnikání jim může zničit vztah, protože přináší spoustu problémů. Častá myšlenka je, že podnikání vztah komplikuje, nebo že vztah komplikuje podnikání. Ale skutečnou pravdou je, že podnikání v páru problémy nezpůsobuje, jen na ně ukazuje. Zaměňujeme následky za příčinu.

Ukazuje na problémy, které ve vztahu už jsou, ale nejsou tak viditelné. Když s problémy nepracujete, nekonfrontujete je, neznamená to, že jste se s nimi vypořádali. Jen to znamená, že jsou méně vědomé, a že vztah rozkládají pomalu a nevědomě. Vlastně jste je zasunuli pod koberec. Jenže boule na koberci se stále zvětšuje.

Podnikání v páru vám pomůže rychle vyrůst, nebo váš vztah rychleji ukončí. Podnikat v páru vám může přinést mnoho benefitů do života, ale zároveň může přinést mnoho bolesti a zklamání. Dělat to, co milujete s někým, koho milujete, může váš vztah oživit a posunout na další úroveň, ale také může důsledkem mylného chápání váš vztah zničit.

Abyste mohli společně podnikat nebo pracovat na nějakém společném projektu, je k tomu potřeba určitý stupeň zralosti. Zralosti vašich osobností a zralosti vašeho vztahu. A pokud se do vztahu a společného podnikání pustíte, samotný proces vás bude ke zrání vaší osobnosti nutit.

Ať už je to společné podnikání, které je vaší hlavní činností, nebo je to jen společný projekt, kterému se oba dva věnujete okrajově, tak se připravte na to, že se o sobě a svém partnerovi dozvíte něco nového. Poznáte více sami sebe a poznáte více svého partnera.

 

Zde jsou čtyři doporučení, které s vámi chceme sdílet, pokud se rozhodnete podnikat v páru.

1. Naučte se pracovat se svými emocemi

Vztah a společné podnikání je prostor, kde vyjdou napovrch vaše přesvědčení, které máte o životě, o podnikání, o penězích, o vztahu a opačném pohlaví. A pokud s nimi nepracujete, tak mezi vámi vznikají silné negativní emoce. Setkáváte se svými limitujícími přesvědčeními, které mají za následek negativní emoce. Jsou vlastně jejich produktem. Samotné podnikání toto vše odhaluje a podnikání v páru je v tomto ohledu ještě větším zrcadlem.

Pokračování najdete v říjnovém e-magu Starting Up

o autorovi Spolecna profil kopie
Lucy a Jiří Majkusovi

Pomáháme párům ve svých vztazích znovu probudit lásku a vášeň, kterou prožívali na začátku vztahu. Děláme to praktickým způsobem. Věříme, že v každém z nás je milující člověk s otevřeným srdcem... jen je potřeba riskovat otevřít srdce a znovu milovat. O našem společném podnikání se dozvíte na webových stránkách www.HarmonickyVztah.cz, www.VedeneMeditace.cz a také připravujeme další projekt, kde chceme sdílet svoje zkušenosti a pomáhat párům, jak spolu chytře a efektivně podnikat a přitom mít láskyplný a vášnivý vztah.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.