Co se změní ve vašem životě, když začnete podnikat

Co všechno se na vašem dosavadním životě změní s podnikáním? Pravděpodobně to nebude jen výše vašeho příjmu, kvůli které do podnikání pravděpodobně jdete, ale předně si budete muset zvyknout na to, že od teď jste svým pánem jen vy sám. A to nemusí vyhovovat všem.

 

Za chyby v podnikání budete platit jen vy sám

Na podnikání je krásná svoboda rozhodnutí, avšak svobodná rozhodnutí někdy nemusí být správná. Oproti běžnému pracovnímu poměru je situace, která může vzniknout vaší vlastní nezkušeností či nesprávným rozhodnutím někdy mnohem destruktivnější. Na druhou stranu se opakovaně říká, že chybami se člověk učí a tak nabyté zkušenosti jsou v podnikání podstatné.

Pokud dáte do podniku to nejlepší ze sebe i s rizikem, že občas třeba riskujete chybné rozhodnutí, určitě se vám to nakonec vyplatí. „Pozitivní je, že jsem samostatná, ale nese to riziko toho, že přemýšlím o tom, co se stane, když… Pořád mám pochyby, že to nebude fungovat, ale když do toho dám 100 %, tak se mi 200 vrátí, tak to rozhodně funguje a pozitivní je na tom to, že dělám řemeslo, které jsem chtěla dělat a které jsem studovala a je to super.“ potvrzuje výhody podnikání Markéta.

 

Nezapomeňte na důležité termíny a své povinnosti vůči státu

Pro někoho nepříjemnou součástí podnikání je i pravidelná evidence všech výdajů a příjmů, která v závěru vyústí v podání daňového přiznání. Od účetních úkonů vám může pomoci kvalifikovaný pracovník, ale na evidenci všech důležitých dokladů si budete muset zvyknout sami. Na konci účtovacího období ale zjistíte, že vám pravidelná evidence ušetří spoustu času a starostí.

 

Je třeba mít na paměti všechny povinnosti, kterým musíte jako podnikatel dostát, jinak vám hrozí, že vaše podnikání skončí jen a pouze ve vašich vzpomínkách.

 

Když se podniku daří, pozitivní stránka převažuje

I když jsou podnikatelé obecně jedni z nejvytíženějších lidí, málokdy si na svů způsob obživy stěžují, nakonec přece dělají to, co je baví. Způsob jakým si nastavíte žebříček hodnot a jak hospodaříte se svým časem, je už zase jen na vás. Proto je podnikání po této stránce tak výhodné.

Stále ale platí, že spokojených podnikatelů existuje mnoho, stejně jako je hodně lidí, kterým podnikatelský způsob života nevyhovuje a vrací se k jistotám stálého zaměstnání.

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.