Jak v sobě objevit talent (video)

Už jste našli svůj talent, anebo stále ještě s větší nebo menší nevolí děláte to, co vás ve skutečnosti nebaví? Objevit v sobě nadání totiž není snadné, tedy pokud z vás talent netryská už od dětství, což se asi týká jen procenta nebo ještě pravděpodobněji promile naší populace. Pojďte spolu s námi za pomoci Tomáše Hajzlera hledat svůj talent!

 

Jak najít své nadání

Talent a vášeň je „průnik toho, v čem jsme nejlepší, co nás opravdu baví a co je zároveň tak užitečné, že nám za to druzí i zaplatí“. Tedy alespoň podle Tomáše Hajzlera.

Asi nemá ten správný smysl, i když mnozí lidé to dělají – ať už proto, že nemají jinou možnost nebo jen kvůli tomu, že svůj talent a vášeň pro věc doposud neobjevili – věnovat se něčemu, co do této „škatulky“ nezapadá. Jenže jak poznat, v čem máte talent a kdo to vlastně je ten Tomáš Hajzler, kterého tu citujeme, a co ví o tom, jak hledat nadání?

 

Kdo to ví napoví

Tomáš Hajzler je absolventem několika zahraničních univerzit, z nichž si odnesl prestižní vzdělání. Deset let přebýval na manažerských postech ve firmách, jejichž jména by vám určitě nebyla neznámá.

Chtěl to daleko dotáhnout, běžel svůj „krysí závod“. Impulsem k tomu, aby začal o životě a práci uvažovat jinak byl syndrom vyhoření. Začal se věnovat tématu svobody v práci a založil vzdělávací společnost Peoplecomm. V tom objevil svůj talent a vášeň. A nenechává si je pro sebe, mimo to, že píše blog také vydává knihy, organizuje kurzy a konference, pořádá přednášky a celkově se velmi angažuje pro to, aby lidé opravdu dělali to, co je baví, pro co mají talent a přináší jim uspokojení.

 

Recept na hledání talentu

Na svém blogu Peoplecomm se v článku Jak najít „Ježka“ Tomáš Hajzler rozpovídal o tom, co považuje za klíčové k tomu, abyste v sobě rozpoznali svůj talent. Ona totiž otázka „Jak najít své nadání?“ patří k nejčastějším, které dostává, a sám ji tak považuje za „tu nejhlavnější věc pro pracovní život v 21.století“.

Talent jako jehla v kupce sena

Tomáš Hajzler například čtenáře svého blogu nabádá, aby si položili otázku, co by byli ochotní dělat zadarmo. To, že byste byli ochotní dělat něco bez nároku na odměnu jen kvůli vášni, kterou vám tato činnost přináší, totiž značí, že to pro vás může být to „pravé ořechové“.

Obdobně si můžete vybavit to, na co se vždycky těšíte, Tomášovými slovy “co si přejete, abyste už zase mohli dělat?“. Pokud najdete činnost, ke které tímto způsobem tíhnete, máte vyhráno.

Inspiraci při hledání vašeho talentu hledejte také v dětství. V dětském věku totiž přirozeně tíhnete k tomu, k čemu máte talent. Možná namítnete, že už je to tak dávno, že si to nepamatujete. Nevadí, zeptejte se rodičů, starších sourozenců, prarodičů – mohou vám toho o vás samotných mnoho prozradit.

Objevit vaše nadání vám může pomoct také to, že se budete obklopovat lidmi, kteří skutečně žijí svou vášní. „Je to nakažlivé a inspirativní a především se mohou stát vzorem toho, kde a jak hledat. A pokud máte nedostatek živých, zkuste virtuální. Čtěte knihy či blogy a poslouchejte přednášky těch, kteří vás inspirují“, radí dále Tomáš Hajzler.

 

 

Video-inspirace

Protože je hledání nadání komplexní problém, který nespasí jeden článek, popovídal si o tom, jak najít talent, Tomáš Hajzler s Petrem Márou – freelancerem, zabývajícím se podnikáním na internetu a školením v oblasti time managementu (a mnoha dalšími aktivitami).

Celou diskusi, jak mají zvykem, natočili a vzniklo z ní inspirativní a tak trochu filozoficky laděné video, které vám může otevřít obzory, když se budete snažit najít svůj talent

Autor článku: Redakce portálu iPodnikatel.cz

Zdroj: Blog Tomáše Hajzlera (video a úryvky textu)

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.