Největší mýty o podnikání

Pokud uvažujete o zahájení podnikání, určitě jste slyšeli spoustu rad a informací, které vás měly poučit či povzbudit. Často se traduje, že můžete udělat ze svého koníčku výnosné podnikání nebo že si budete svým pánem. Jsou to mýty nebo pravda? Připravili jsme pro vás článek o největších mýtech, které o podnikání tradují.

 

Mýty o podnikání

1Nebudete potřebovat podnikatelský záměr. 

Pokud si myslíte, že můžete začít podnikat jen s pouhou představou, přemýšlejte. Měli byste mít sepsaný podnikatelský záměr, který detailně popíše všechny faktory vašeho podnikání, jako jsou finance, dosahování cílů apod.

Rádi byste vypracovali pro svůj podnikatelský nápad kvalitní podnikatelský záměr ale nevíte jak na to? Zavítejte do sekce Začínající podnikatel, vše nezbytné k problematice tvorby podniktelského záměru najdete ve specializované rubrice.

 

2Marketing je jen pro velké hráče.

Tento mýtus již přivedl ke konci mnoho drobných podnikatelů. Marketing by měl podnikatele provázet od první chvíle, kdy začal uvažovat o zahájení podnikání. Chápejte marketing jako vašeho velkého spojence - když mu budete naslouchat, bude vaše podnikání úspěšné. Těžko se vám bude podnikat na trhu, o jehož zákaznících nic nevíte a oni nevědí o vás.

 

3Stanete se svým vlastním pánem. 

Vlastním podnikáním získáte svobodu, ale jen pokud půjde o peníze. Na druhou stranu se stanete otrokem času. Při podnikání budete dělat více, než byste museli jako zaměstnanci, a to především v začátcích. Vaše pracovní hodiny budou flexibilní, ale nezapomeňte si stanovit jejich limit.

 

4Ze svého koníčku můžete udělat prosperující podnikání. 

I když je tento mýtus o podnikání z části pravdivý, může být také vaší zkázou, nebudete-li správně řídit obchodní aspekty své původně zájmové činnosti. K podnikání je potřeba mnohem více dovedností. Koníček může být startovním bodem, ale neměl by být klíčovou součástí vašeho začínajícího podnikání.

 

5Můžete vytvořit partnerství s blízkými přáteli. 

V tomto případě riskujete vaším podnikáním ztrátu peněz i přátel. To, že jsou lidé vašimi dobrými přáteli, ještě neznamená, že by se měli stát vašimi obchodními partnery. Nastartování podnikání vyžaduje správnou kombinaci podnikatelských kompetencí a dovedností, aby mohlo uspět. Příliš mnoho peněz nebo naopak příliš málo peněz může způsobit fatální krach přátelství. Veškeré funkce partnerů by měly být jasně specifikované smluvně v písemné podobě. Zvláště, jedná-li se o vaše přátele.

 

6Zákazníky si můžete získat jen snížením cen. 

Ceny jsou velmi důležité, stejnou pozornost je však nutné věnovat servisu nabízenému po prodeji, slušnosti a nabídce správných produktů ve správnou dobu. Vaše podnikání nebude trvat dlouho, pokud budete jen snižovat ceny. Touto taktikou se dostanete pouze do větších problémů, pokud se najde jiný podnik, který nabídne ceny ještě nižší. O tom, že cena vašich produků či služeb musí vždy převyšovat náklady na ně vynaložené, ani nemluvě.

K oslovení zákazníků správným způsobem vám pomůže rubrika Marketing


Zdroj: iPodnikatel.cz (překlad z Morebusiness.com)

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.