Předpoklady úspěchu v podnikání

Chtěli byste mít úspěšný podnik, ale spíše jen tápete, když přemýšlíte, v čem úspěch v podnikání tkví? Přinášíme vám na stránkách portálu iPodnikatel.cz zajímavý článek, který odhaluje všechny základní předpoklady k dosažení úspěchu v podnikání.

 

Předpoklady úspěchu v podnikání

1Buďte přístupní novým podnikatelským impulsům.

Štěstí přeje připraveným. A to i v podnikání. Buďte otevření novým možnostem. Pokud chcete uspět v podnikání, nejděte za svým cílem slepě, jinak totiž můžete minout zajímavé podnikatelské příležitosti. Třeba chcete podnikat v realitách, ale váš známý vás požádá o pomoc s jeho internetovým obchodem s oblečením a dokonce vám nabídne podíl ve společnosti, ale vy této příležitosti nevěnujete ani jednu myšlenku, protože to není váš původní podnikatelský záměr.

Naslouchejte příležitostem okolo vás, vždy tu nějaké jsou. Některé pro vás mohou být vhodné, jiné ne, ale přesto – buďte jim otevření. Když požádáte úspěšné podnikatele, aby se podívali zpět do historie svého podnikání, skoro vždy se jejich podnikání odklonilo od původního podnikatelského záměru. Je to sled využitých náhodných příležitostí, co tvoří úspěšné podnikání. Naslouchejte novým podnikatelským příležitostem a buďte připravení jich využít.

2Odpovídejte „Ano“.

O tom to je. Říkejte „Ano“ příležitostem k podnikání. Investujte nějaký čas do každé příchozí příležitosti. Řekněte „Ne“, pokud zjistíte, že to není to pravé pro vás v současném čase. Ale v počátku dejte každé příležitosti možnost zaujmout vás – „Ne“ můžete vždy říct později. Bez vhodného impulsu k podnikání nemůže být úspěšný podnik.

3Buďte připravení.

Štěstí přeje připraveným. A to i v podnikání. Nejde o to jen být otevření novým příležitostem k podnikání, je nutné být také připravení jednat, když díky okolnostem narazíte na podnikatelskou příležitost, která stojí za to. Když budete dlouho váhat nebo odkládat realizaci podnikání, může se stát, a pravděpodobně se i stane, že vám ji někdo rychlejší vyfoukne. Zmobilizujte své síly a uchopte svou podnikatelskou příležitost za pačesy okamžitě.

4Věřte sobě a svému podnikatelskému záměru.

Nestačí jen být přístupní, otevření a připravení. Musíte svému podnikání věřit a úspěch vás nemine.

5Přijímejte nezdary v podnikání.

Svět je plný podnikatelských příležitostí, ne všechny jsou vhodné právě pro vás a ne všechny mohou v daném čase fungovat (třeba kvůli finanční náročnosti, změnám na trhu apod.). Musíte počítat s tím, že neuspějete. Kdyby mělo při realizaci vašeho podnikatelského záměru jít vše, jak si na začátku představujete, každý by v daném odvětví podnikal a nebylo by to lukrativní podnikání.

Úspěch v podnikání stojí právě na tom, že ne každý se dokáže přenést přes první nezdar.

Počáteční nezdar v podnikání je síto, které umožní jen těm nejvíce připraveným a odhodlaným uspět. Úspěch v podnikáníje tak hodnotný právě proto, že jen hrstka odvážných ho získá, ale ne díky jejich talentu, štěstí nebo dovednostem, ale díky jejich odhodlání překonat a předvídat první nezdary. Čím více překážek v podnikání zdoláte, tím větší zisk vám podnikání přinese.

 

Můžete selhat kolikrát jen je nezbytné, důležité je, aby vaše nezdary vedly k jedinému cíli – k úspěchu v podnikání.

6Očekávejte spoustu práce.

Využití dobré podnikatelské příležitosti je jen předpokladem k úspěchu. Úspěch stojí na práci, kterou pro svůj sen – být úspěšný v podnikání – odvedete. Čím pilněji a se zaujetím budete pracovat, tím větší šanci na úspěch máte.

Zdroj: iPodnikatel.cz (překlad z EzineArticles.com)

 

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.