Sen o podnikání a jak se nenechat odradit

Spousta z nás nosí v hlavě sen o tom, že bude živit sám sebe, bez nadřízeného, úkolů a dalších věcí, které děláme, aniž bychom chtěli, jen proto, že musíme. Někdo chce mít kavárnu, někdo krejčovskou dílnu a někdo chce být třeba digitálním nomádem. Jedno máme ale všichni společné – obavy z budoucnosti.

Proč je pro nás ale rozhodnutí pustit se na volnou nohu tak obtížné?

Často se stává, že se svěříme se svým nápadem nebo snem někomu blízkému a ze snů se stane tvrdá realita. Okolí většinou na nápad jít podnikat nereaguje pozitivně, protože je to “krok do neznáma a nejistoty”. Nejeden snílek kvůli názoru a radám okolí svůj sen zamkl v šuplíku, od kterého úmyslně zahodil klíč. Je jednoduché nechat se zviklat obavami, když státní správa podnikatelům hází živnostníkům pod nohy klacky v podobě nových povinností, které místo užitku přinášejí jen zbytečné výdaje a administrativní zátěž, jako je toho důkazem poslední nařízení o elektronické evidenci tržeb, kontrolní hlášení nebo delegace sídla.

Jak se nenechat odradit od svého snu, když nemáte podporu blízkých a na každém kroku slyšíte, jak si důchodci špitají o tom, jaký zloděj je ten podnikatel, protože normálně by si tolik peněz přece nevydělal?

Váš sen je o vás, ne o tom, co si ostatní myslí a radí vám. 

Neházejte flintu do žita! Každý úspěch je výsledkem trpělivosti a vytrvalosti. Sportovec, který vyhraje na olympiádě medaili, k ní také nepřišel, jako slepý k houslím… Stála ho roky trénování a víry v to, že má smysl jít za svým snem.

Podnikání je jako dospělost. Každý si musí prožít dospívání, než se stane dospělým. Když nejme plnoletí, tak chceme být, protože pak budeme svobodní a budeme si moct dělat, co chceme. Stejné je to i s podnikáním. Pokud jsme zaměstnancem, chceme jít na volnou nohu. Nechceme, aby nám někdo říkal, kdy a co máme dělat.

Dospělost sebou stejně jako podnikání přináší svobodu, ale také povinnosti. Pokud jste dospěli k tomu, že chcete podnikat, tak do toho. Ničeho se nebojte a uvidíte, že se za chvíli s nově nabitou svobodou a povinnostmi, sžijete a už nebude chtít být znovu zaměstnancem.

Lidé, kteří vás chtějí odradit, tady byli a budou vždy. Vždy, když se s takovým názorem potkáte, uvědomte si, že mluví o své vlastní zkušenosti a svém pohledu na věc. Nic to neříká o vás a vaší touze dělat to, co je blízké vašemu srdci.

I přes poněkud nepřejícný postoj státní správy je dnešní doba nakloněna lidem, kteří mají sen a dělají svou práci dobře. Člověk, kterého práce baví, ji totiž vždy dělá dobře a to je základní předpoklad pro úspěch.

Nenechte se odradit a myslete na to, co dnešní doba nabízí začínajícím podnikatelům. Dříve lidé neměli výkonné počítače, internet, virtuální sídla ani mobily a přesto se našlo pár odvážlivců, kteří se do podnikání pustili a uspěli. Dnes jsou z nich osobnosti, které obdivujeme, ale věřte, že v době, kdy nebyli úspěšní, měli stejné obavy jako vy a také touhu jít za svým snem.

Diskuze k článku

Přidat komentář
PHILLIPE Quick response :
nebo Whatsapp: + 33751364257
Hello, I am an individual who offers loans internationally . S kapitálem?
který bude použit k poskytování úvěrů mezi jednotlivci v krátkodobém i dlouhodobém horizontu v rozmezí od 5000 do 900.000 pro všechny vážné lidi, které to skutečně potřebují, úroková sazba je 3% ročně .Poskytuji finanční půjčky, půjčku na investice, půjčku na auto, osobní půjčku . Jsem k dispozici pro splnění své klienty v trvání maximálně 3 Dny po přijetí vaší přihlášky.Nikdo není vážně zdržet se hlasování.
2.10.2019 11:29 | Odpovědět

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.