Chystá se Startup Weekend

Na víkend 6. - 8. října se chystá Startup Weekend. Akce, kde si můžete vyzkoušet, jak moc se dá podnikatelský nápad posunout za pouhých (i když možná i dlouhých) 56 hodin. Pokud Vás zajímá víc, jedna z pořadatelů, Zuzka Maderová, popisuje o co přesně jde a na co všechno se můžete těšit.

Kdo za Startup Weekend stojí a co je jeho cílem?

Za globální organizací stojí Google for Entrepreneurs a Techstars, za pražskou “pobočkou” pak Martin Andrle, Zuzana Maderova, Jan Kolář, jde však o štafetu, za rok to velmi pravděpodobně budou dělat nový, mladší.

Proč se Startup Weekend zúčastnit?

Protože potkáte nové lidi, vytvoříte prototyp, vyzkoušíte si spoustu věcí, které doma o samotě nejdou (např. práce v týmu, pitching před 100 lidma, finální prezentace před porotou). Ve srovnání s hackathony je Startup Weekend více o porozumění potřeby zákazníka a následném protypování řešení, než o osahání si nové technologie. Tím je akce otevřená i pro ne-programátory.

Kdo by rozhodně měl na Startup Weekend dorazit?

Kdokoliv, kdo uvažuje o rozjetí vlastního projektu, kdo si chce zkusit práci s týmem, poznat lidi, co jsou ochotni vyměnit podzimní víkendu venku za podzimní víkend uvnitř.

Říká se, že na Startup Weekend máte jít se svým druhým nejlepším nápadem, abyste k němu nebyli citově připoutání a uměli na něj koukat racionálně, tj. opustit ho či změnit v případě potřeby.

Jaký byl předchozí Startup Weeked?

Z pohledu projektů, na kterých se dál pracuje – velmi úspěšný, na vítězném projektu moldavský vývojář Iulian Gulea dále pracuje, stejně tak jako tým kumst.art. a Andrea Bačíková, která je teď se svým projektem součástí akcelerátoru.

V čem je pražský Startup Weekend specifcký?

Z republikového pohledu je SW specifický velikostí, plánujeme 100 účastníků. Současně však hraje i jinou roli, Praha má teď technologických akcí nepřeberné množství, cílíme proto na lidi, kteří chtějí přejít do technologické scény.

Co nového jste se jako pořadatelé naučili o české startupové scéně? Dovedli byste ji popsat pro někoho, kdo toho o startupech u nás ještě moc neví?

Technologie zjednodušují tvorbu, díky tomu mohou vznikat indie projekty, které by před deseti lety potřebovali celý tým. Nepřeberný počet příkladů najdete na – https://www.indiehackers.com/. Startup Weekend demonstruje, co všechno je možné vytvořit za 56 hodin. S touto zkušeností jde pak mnoho věcí rychleji.

S jakými zajímavými osobnostmi se na Startup Weekend můžeme setkat?

Mentoři jsou silným pilířem akce, kde jinde vám bude rozbíjet vaše nápady Pavlína Louženská, Jindřich Fáborský, Martin Scavnicky a další – http://communities.techstars.com/czech-republic/prague/startup-weekend/11028

Kdy a kde se Startup Weekend koná?

Startup Weekend se koná o víkendu 6. - 8. října v Praze na adrese Opero, Salvátorská 931/8.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Praktické návody se vším všudy

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.