CSR – nic nového pod sluncem

CSR není nic nového pod sluncem, ale pokud nevíte, jak na něj, neskončí váš románek s ním happy endem. Jak začít a hlavně jak pokračovat s CSR odtajní certifikovaná manažerka CSR, Zdenka Vymětalová. A nuda to nebude.

Téma společenské odpovědnosti tu bylo vždy.  Kolegyně, se kterou děláme semináře, vždy povídá o svém dědečkovi, který na přelomu 19. a 20. století působil jako rakvář v zapadlé vísce na Vysočině. A i on věděl, že je dobře být zadobře s místními hasiči a mít tak čerstvé informace o potenciálních zakázkách. Věděl, že je lepší brát dřevo ze sousední vísky, než přivážet z Rakouska. Ať už kvůli nákladům na dopravu, tak kvůli šíření značky a oslovování potenciálních zákazníků. Věděl, že je dobré dát každý rok na mysliveckou slavnost do tomboly stoličku, aby lidé věděli, že nedělá jen rakve. A věděl, že je dobré tam jít a provést networking. A také věděl, že když si vychová svého tovaryše, do jehož rozvoje bude investovat a ke kterému se bude chovat čestně, spravedlivě a bude se o něj dobře starat, že mu bude tovaryš šířit dobré jméno a bude pro něj pracovat rád, s nasazením a neuteče ke konkurenci.

Prvky společenské odpovědnosti (etika, ohled na životní prostředí a péče o lidi venku i uvnitř) jsou přítomny v každé firmě, rozdílná je míra, s jakou jsou realizovány a také to, jak jsou komunikovány.

Pokud firma ví, kdo je (má tedy stanovené vize, hodnoty a cíle) může se posouvat dál. Společenská odpovědnost nemusí být finančně náročná, je to jeden z častých mýtů. Přesto platí, že se těmto aktivitám věnují firmy, které jsou nějakým způsobem stabilizované: je těžké řešit podporu komunity, když nemám na výplaty vlastních zaměstnanců. 

 

Pokračování článku najdete v e-magu Starting Up pro předplatitele

o autorce zdenka

Zdenka Vymětalová

Pomáhá všem, kterým je blízké téma CSR a kteří chtějí prvky
společenské odpovědnosti implementovat do každodenního života firmy.  Připravuje firmy na certifikaci dle české technické normy.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Praktické návody se vším všudy

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.