Freelancing – podnikání „na volné noze“

Slyšeli jste už o freelancingu? Víte, v čem je specifická práce "na volné noze"? Ne? Pak si určitě nenechejte ujít následující článek, protože tato forma podnikání může být právě pro vás vhodná.

Jak se propagují nezávislí profesionálové?

Propagace podnikání nezávislých profesionálů je založena na jejich profesní image (postavené na prezentaci podnikání svým občanským jménem) a referencích. Zásadní devízou freelancerů je možnost osobně komunikovat se svými klienty a ochota vykonat práci klientovi na míru. Nejčastěji jejich poptávku tvoří jednorázové projekty, které mají vysoké požadavky na odbornost a profesionalitu. Freelanceři také mají obecně mnohem lepší schopnost přizpůsobovat se aktuální poptávce na svém trhu, jsou velmi flexibilní.

 

Kde pracují freelanceři?

Freelanceři nejčastěji poskytují své služby z domova a musí tak dbát na přísný time management, popřípadě dochází za prací do tzv. coworkningových center.

Coworking je princip sdílení pracovního prostoru několika freelancery (většinou z různých oborů podnikání), kteří zde každodenně nezávisle na sobě provozují svou podnikatelskou činnost.

Coworking centra plní hlavně psychologickou a společenskou funkci práce (řeší některé nedostatky práce z domova), jsou významným činitelem v podpoře kreativity nezávislých profesionálů.

V České republice jsou coworkingová centra stále v plenkách, inspirace k nám přichází ze zahraničí, kde jsou tato centra již osvědčená a těší se mezi nezávislými profesionály velké popularitě.

Závěrem o podnikání „na volné noze“

Zdá se, že podnikání „na volné noze“ je skvělou příležitostí se podnikatelsky a profesně seberealizovat, nevýhodou je však nejistota stálého příjmu a také fakt, že jako každá fyzická osoba za své podnikání freelanceři ručí svým celým majetkem. I přesto je freelancing velmi zajímavým způsobem jak podnikat v tom, co vás baví, být svými vlastními pány a přitom dosahovat nadstandardních příjmů.

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Praktické návody se vším všudy

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.